Wyjmij z lodówki i rozbij blisko domu. Kuna ucieknie, gdzie pieprz rośnie

Chociaż kuny wydają się uroczymi stworzeniami, potrafią narobić prawdziwych szkód nie tylko w ogrodzie, ale również pod maską samochodu czy w ociepleniu dachu. Jak się ich pozbyć? Czy istnieje skuteczny sposób, aby je odstraszyć?

Kuny chętnie osiedlają się blisko człowieka na strychach, komórkach, stodołach czy w ogrodach. Ich pokarmem są gryzonie, nietoperze, owady, a także żaby. Te pozornie słodkie stworzenia bywają prawdziwym utrapieniem. Jak się pozbyć kuny?

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Kuna w domu lub ogrodzie to zły znak. Potrafi narobić szkód

Kuna to ssak z rodziny łasicowatych i wielkością przypomina kota. Jak rozpoznać, że w naszym domostwie zadomowiła się kuna? Z pewnością poinformuje nas o tym niemiły zapach padliny czy zgniła woń owoców. Kuny tworzą również dziury w folii dachowej albo piance izolacyjnej. Ten ssak porusza się bardzo cicho, lecz powinien zaalarmować nas odgłos skrobania na poddaszu. Kuny niszczą, a wypędzenie ich z naszego domu czy ogrodu bywa problematyczne. Co zrobić, aby kuna na dobre się wyniosła?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak się pozbyć kun? Sprawdzone domowe metody

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na odstraszenie kun. Oto kilka z nich.

  • Zapach. Kuna nie przepada, gdy w pobliżu znajduje się inny drapieżnik, dlatego pozostawienie w miejscu, gdzie przebywa kociej lub psiej sierści może podziałać na nią odstraszająco.
  • Jajka. Kuny są czułe na zapachy, a zapach rozbitych jajek może sprawić, że będzie omijać niemiłe dla niej miejsca.
  • Dźwięki. Hałasy, muzyka czy radio skutecznie odstraszą kunę. Warto zainstalować urządzenie sterowane zdalnie lub włączające się o różnych porach, ponieważ kuna to inteligentne zwierzę i szybko nauczy się pór, o jakich pojawia się nieprzyjemny dla niej dźwięk.
Więcej o: