Wlej do zlewu, zamiast wzywać hydraulika. To niezawodny patent na odetkanie rur

Zatkane rury i wydobywający się z nich nieprzyjemny zapach to problem, z którym każdy z nas choć raz miał do czynienia. Zamiast jednak od razu wzywać fachowca i słono płacić za usługę, wypróbuj sprytne domowe sposoby.

Szukasz skutecznych sposobów na odetkanie rur lub pozbycie się brzydkiego zapachu, jaki może się z nich wydobywać? Nie musisz od razu sięgać po specjalistyczną chemię czy telefon, by wezwać hydraulika. Wypróbuj sprytne, domowe triki, do których potrzebne będą ci składniki, jakie prawdopodobnie masz już w domu. Na jeden z nich nie wydasz nawet ani złotówki. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wsyp do zewu i zapomnij o zatkanym zlewie. Zadziałają jak peeling 

Zwykle staramy się usuwać wszelkie resztki jedzenia oraz herbacianych fusów, by nie zatkać odpływu. Nie wszystko jednak udaje nam się wybierać i czasami zdarza się, że część z nich trafia do rur, co po czasie może skutkować ich zapchaniem. Okazuje się, że łatwo da się temu zapobiec, jeśli regularnie będziemy wykonywać jedną banalną czynność, do której przyda się... kawa. A właściwie fusy po jej parzeniu. Jak ją stosować, by usunąć resztki z rur oraz nieprzyjemny zapach?

Wystarczy, że raz na jakiś czas wylejesz do zlewu fusy po przeniu i wypiciu kawy. Możesz też wykorzystać resztki z ekspresu, wsypując odrobinę do rur. Następnie należy porządnie spłukać je obficie silnym strumieniem wody. Co da taki zabieg? Fusy zadziałają trochę jak peeling, przepychając odkładające się resztki. Są na tyle drobne, że nie zatkają odpływu, lecz na tyle duże, że pod silnym strumieniem wody usuną to, co zalega w rurach. Wystarczy stosować ten trik regularnie raz na jakiś czas, by unikać zatykania się zlewu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu? Sięgnij do kuchennej szafki

Resztki jedzenia oraz tłuszczu, które odkładają się w rurach, często po jakimś czasie psują się i zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Można jednak sprytnie pozbyć się brzydkiego aromatu, stosując sodę oraz ocet spirytusowy. Ten duet skutecznie usunie tłuste plamy i zneutralizuje smród. Wystarczy przelać rury wrzątkiem, a następnie wsypać do nich opakowanie sody oczyszczonej i wlać szklankę octu. Przykryj odpływ miseczką lub talerzykiem na 25-30 minut, a po tym czasie ponownie przelej zlew wrzątkiem. 

Więcej o: