"Lidlomix" ma konkurencję. Na rynek trafił "thermomix" z Biedronki. Ile kosztuje?

Thermomix już od kilku lat jest jednym z najbardziej pożądanych robotów kuchennych. Za maszynę należy zapłacić około 6 tys. zł. Wielu klientów sięga więc po tańsze alternatywy. Najpopularniejszą z nich był do tej pory "Lidlomix". Teraz na rynek trafi również "thermomix" z Biedronki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od kilku lat prawdziwą furorę w Polsce robi "Lidlomix". Teraz do sprzedaży trafi także robot marki Biedronka. Ile trzeba będzie za niego zapłacić i jakie oferuje funkcje?

Zobacz wideo Twarde masło prosto z lodówki i niedojrzałe awokado gotowe do jedzenia w kilka minut? To możliwe!

Zamienniki Thermomixa. "Lidlomix" dostępny aż w czterech wersjach. Robot pojawił się też w ofercie Biedronki 

Roboty kuchenne dostępne w Lidlu to produkty maki SilverCrest. "Lidlomix" dostępny jest w czterech wersjach: Monsieur Cuisine Smart, Connect, Edition plus i Mini. Ostatni z nich przeznaczony jest dla najmłodszych kucharzy/ Każdy z modeli różni się ceną i dostępnymi funkcjami. Najdroższy "Lidlomix" kosztuje niecałe 2500 zł, a jego "kuzyni" 1899 zł i mniej niż 1000 zł. W wielu sklepach stacjonarnych można znaleźć promocje na najdroższą edycję sprzętu. Cena robota kuchennego została obniżona do 2199 złotych.

Gazetka Lidl Monsieur Cuisine SmartGazetka Lidl Monsieur Cuisine Smart Screen z pcworld.pl

Osoby, które rozważają zakup robota kuchennego, teraz do wyboru będą miały także Eldom Perfect Mix 2 z Biedronki. Sprzęt kosztuje 1999 zł, ale obecnie sieć sklepów przygotowała specjalną promocję. Po wpisaniu kodu widocznego na stronie cena produktu zostanie obniżona o 400 złotych. 

Biedronka PERFECT MIX 2 ELDOMBiedronka PERFECT MIX 2 ELDOM screen z home.biedronka.pl

"Thermomix" z Biedronki, a Lidla. Jak różnią się ich funkcje?

Droższa wersja "Lidlomixa" ma ośmiocalowy ekran dotykowy, na którym jest opcja wyświetlania materiałów wideo z instrukcjami, a urządzenie obsługuje sterowanie głosowe. Ma także zainstalowany szereg przepisów oraz funkcję dodawania własnych receptur. Sprzęt z Biedronki na pięciocalowy ekran, a receptury wgrane w urządzenie zostają pokazane w formie obrazków i tekstu.

Warto także zwrócić uwagę na pojemność dzbanka robota. "Lidlomix" ma 3 l, a Eldom Perfect Mix 2 5 l. Moc urządzeń, jak i ilość obrotów w obu sprzętach jest zbliżona. 

Funkcje gotowania w obu urządzeniach nieco się różnią. Maszyna z Biedronki w odróżnieniu od robota z Lidla nie ma opcji dostosowania wielkości porcji czy fermentowania. Robot ma za to wbudowane ustawienia emulgowania i konfitowania produktów. 

Więcej o: