Czy depilacja miejsc intymnych przed wizytą u ginekologa jest konieczna? Lekarka stawia sprawę jasno

Zanim wybierzemy się do ginekologa, w naszej głowie często pojawia się wiele pytań między innymi dotyczących kwestii owłosienia intymnego. Ginekolożka dr Sadaf prowadzi na TikToku profil i udziela odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.

Przed pójściem do gabinetu ginekologicznego rodzi się wiele pytań i nie zawsze mamy odwagę je zadać. Ginekolożka dr Sadaf rozwiewa wątpliwości, a na Tik Toku odpowiada na pytania obserwatorek. Niedawno wyjaśniła, jakie podejście mają lekarze ginekolodzy do kwestii owłosienia intymnego.

Zobacz wideo Ola Hamkało o bólu w czasie okresu: Żaden ginekolog mi nie pomógł, mówili, że taka moja uroda [Okres w moim życiu}

Kupili 113-letni dom Marzyli, aby zamieszkać w domu z duszą. 113-letni dom dostali za darmo

Co należy wiedzieć przed wizytą u ginekologa? Lekarka odpowiada

Dr Sadaf ma długoletnie doświadczenie, a na fotelu miała wiele pacjentek, dlatego dobrze wie, co trapi kobiety przed wizytą u ginekologa. Postanowiła nagrać film, gdzie odpowiada na trzy najczęściej zadawane pytania. Pierwszą rzeczą, o jakiej należy wiedzieć przed pójściem do ginekologa, są cytologia i badanie piersi. Każda kobieta, która ukończyła 21 lat, powinna regularnie wykonywać oba badania, nawet jeśli uważa, że w jej organizmie nie dzieje się nic złego. Badania mają charakter kontrolny i zdaniem ginekolożki należy je zrobić, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Drugą z kwestii jest okres. Wiele pacjentek zastanawia się, czy podczas miesiączki powinny iść do ginekologa. Dr Sadaf uważa, że jeśli kobieta miałaby czuć się w tych dniach niekomfortowo podczas badania, warto rozważyć zmianę terminu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Pamela Anderson Fryzura Pameli Anderson znowu modna. Proste, piękne i efektowne upięcie

Czy przed wizytą u ginekologa należy ogolić miejsca intymne? Ginekolożka wyjaśnia

Ostatnią rzeczą, która trapi kobiety przed wizytą u ginekologa, jest depilacja miejsc intymnych. Czy przed wizytą należy się ogolić? Otóż zdaniem dr Sadaf, jeśli kobieta chce się wydepilować, nic nie stoi na przeszkodzie, jednak nie jest to koniecznością. Wygląd naszych miejsc intymnych nie jest dla lekarza niczym niezwykłym, a depilacja tych miejsc jest indywidualną kwestią.

Więcej o: