Przez lata odbierała telefony alarmowe po wypadkach. Tych rzeczy unika jak ognia

Macy z Wielkiej Brytanii przez lata pracowała na infolinii i odbierała telefony alarmowe. Opublikowała na TikToku nagranie, gdzie omówiła 12 rzeczy, których unika jak ognia. Praca nauczyła ją, że pozornie niewinne sytuacje, mogą doprowadzić do sporych kłopotów.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Macy z Teksasu przez wiele lat odbierała telefony od osób, które uległy różnego rodzaju wypadkom. Słuchała o ludzkich tragediach i organizowała pomoc poszkodowanym. Chociaż była to stresująca praca, wiele ją nauczyła. Teraz dzieli się swoją wiedzą na TikToku. Na profilu ohmymacy możemy posłuchać o jej doświadczeniach. Ostatnio opublikowała nagranie, na którym wylicza 12 rzeczy, których unika jak ognia.

Zobacz wideo Kamil Szymczak o swojej pracy. "Dziewczyny w Stanach są bardzo otwarte"

12 rzeczy, na które trzeba uważać według Macy

Na początku Macy przestrzega: "Nigdy nie ufaj obcej osobie, która podchodzi do twojego samochodu". Potem dodaje "Nie umawiaj się z policjantami". Wiele osób zapytało ją dlaczego. Macy wyjaśniła, że ten zawód wiąże się z ogromnym stresem, co odbija się na domownikach. Poza tym zasugerowała, że często dochodzi do zdrad.

W kolejnym punkcie podkreśliła, żeby nigdy nie trzymać wartościowych rzeczy w samochodzie, a także nigdy nie jeździć motorem. Zwraca uwagę na to, że jeśli już to robimy - zawsze powinniśmy mieć na głowie kask. 

Przyznaje też, że praca nauczyła ją, żeby zawsze zapinać pasy, raz do roku sprawdzać piec, a także pilnować tego, aby droga ewakuacji z domu była przejezdna.

Wyliczała też, że niebezpieczeństwem jest skakanie z klifów, oraz spacerowanie w pojedynkę po zmroku. 

Według niej duże ryzyko niesie ze sobą wpadanie w furię w czasie jazdy, oraz bieganie ze słuchawkami w uszach. Ta ostatnia kwestia zaciekawiła internautów. Odpowiedź okazała się jednak prosta:

Każde słuchawki blokują dopływ dźwięku. Tracisz czujność i nie wiesz, czy ktoś z tyłu zaraz cię nie napadnie

- wyjaśniła.

Na liście pojawiło się też spanie w łóżku z dzieckiem. Tę kwestię omówiła w oddzielnym nagraniu.

Odebrałam wiele strasznych telefonów od rodziców, którzy spali z dziećmi. To przykre, że nikt nie powiedział im, jakie mogą być konsekwencje, zanim doszło do tragedii

- podkreślała.

Więcej o: