Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wlej do kopca tę mieszankę, a niechciany gość szybko się wyniesie

W twoim ogródku pojawiły się nieestetyczne kopce? Niestety, ale to znak, że w ogrodzie zadomowił się kret. W takim wypadku warto szybko podjąć działania, aby wypłoszyć go z naszej posesji, ponieważ może narobić wiele szkód. Podpowiadamy sprawdzone metody, jak wypędzić kreta z ogrodu.

Kret potrafi zniszczyć nie tylko ogrodowe kompozycje, ale również rośliny. W ciągu doby może wydrążyć aż 15 metrów podziemnych korytarzy. Krety są utrapieniem ogrodników, ale istnieją skuteczne metody, aby pozbyć się ich z działki.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Kret w ogrodzie. Lepiej działaj szybko, aby się go pozbyć 

Krety są pożyteczne – zjadają owady, pędraki czy dżdżownice. Ograniczają aktywność szkodników glebowych, które uszkadzają korzenie roślin. Jednocześnie jednak sieją spustoszenie w ogrodzie. Nieestetyczne kopce to tylko część szkód, jakie mogą wyrządzić. W poszukiwaniu jedzenia drążą podziemne korytarze, uszkadzając przy tym system korzeniowy roślin i rujnują trawnik. Czy istnieje skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się kreta? Pamiętajmy, że w Polsce te zwierzęta znajdują się pod częściową ochroną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Domowe sposoby

Istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się niechcianego gościa z ogrodu.

  • Kocia lub psia sierść. Ssaki, gdy wyczują obcy zapach, szybko wyniosą się z naszej posesji. Wystarczy zebrać sierść zwierząt lub ludzkie włosy, zwinąć w kulkę i wetknąć w kreci tunel.
  • Rośliny odstraszające. Zapach niektórych roślin działa na krety odstraszająco. Posadź w ogrodzie czarny bez, wilczomlecz, czosnek, bazylię lub aksamitki, a szkodnik powinien trzymać się z daleka od twojej działki.
  • Kulki na mole. Krety posługują się węchem, a zapach naftaliny skutecznie je odstraszy.
  • Czosnek i olej rycynowy. Zapach czosnku działa na te ssaki drażniąco. Wymieszaj rozgnieciony czosnek z olejem rycynowym i wlej mieszaninę do kopca, a szkodnik powinien wyprowadzić się z działki.
Więcej o: