Rozstały się z partnerami i nie żałują. Teraz radzą: Zwróć uwagę na te czerwone flagi

Udany związek to taki, w którym partnerzy słuchają się wzajemnie, szanują swoje potrzeby i otaczają się troską i miłością. Czasem zdarza się jednak, że trwamy w relacjach, które wyniszczają nas psychicznie i nie zdajemy sobie z tego sprawy. Kobiety, które rozstały się z partnerami, wymieniły sygnały, które powinny nas zaniepokoić.

Więcej historii przeczytasz na Gazeta.pl.

Udana relacja wymaga zaangażowania obojga partnerów. Chociaż nie zawsze jest idealnie, wspólnie powinno się pracować nad rozwiązywaniem konfliktów, rozmawiać o uczuciach i pragnieniach. Otaczać się wzajemną troską i miłością. Chociaż wydawałoby się, że to oczywistość, nie wszystkim parom się to udaje. Co więcej, czasem zauroczenie bierze górę nad rozsądkiem i nie zauważamy, że tkwimy w toksycznej relacji. Portal DailyMail opublikował spostrzeżenia kobiet, które mają ten etap za sobą. Wymieniły zachowania, które są czerwonymi flagami.

Zobacz wideo Sposoby na podryw? "Najpierw gest ekstraordynaryjny - jakiś wiersz przeczytać"

Zwróć uwagę na te czerwone flagi

Kobiety mówiły, że już na początku toksycznej relacji często pojawiają zachowania, które wydają nam się nieodpowiednie. Wiele z nich jednak ignorowało je, bo uważało, że powinny je znosić w imię kompromisu.

Nie potrafiłam wyznaczać granicy między narażeniem własnego komfortu a poświęceniem dobrego samopoczucia psychicznego

- powiedziała jedna z nich.

Czerwone flagi w przypadku jej relacji pojawiały się w codziennych drobnostkach i dotyczyły higieny osobistej, nawyków żywieniowych, grupy przyjaciół partnera.

Wiele kobiet przyznało też, że tkwiły w niezdrowych związkach dłużej, niż powinny. Twierdzą, że jeśli partner okazuje ci brak szacunku i nie widzi, że robi coś złego, powinnaś natychmiast się z nim rozstać.

Mężczyzna zrobi wszystko dla kobiety, którą kocha. Jeśli nie jesteś dla niego priorytetem, na pewno to zauważysz

- wskazywały.

Jedna z rozmówczyń portalu wyznała, że przez wiele lat była partnerką mężczyzny, który oglądał przy niej filmy dla dorosłych. Nie przeszkadzało jej to, że robił to, gdy był sam lub kiedy traktowali to jako grę wstępną. Jednak, gdy robił to, kiedy ona przebywała w tym samym pomieszczeniu i zajmowała się czymś innym, poczuła zaniepokojenie. 

Powinnam była wcześniej wyznaczyć granice

- stwierdziła po czasie. Zgodnie przyznały, że nie warto pozostawać z toksycznym partnerem z litości lub lęku przed samotnością.

To nigdy nie kończy się dobrze. Jest różnica pomiędzy byciem w związku a byciem w udanym związku

- podkreśliły.

Kobiety oświadczyły też, że nigdy nie umówiłyby się z kimś o odmiennych poglądach politycznych. Bo nawet jeśli konflikt nie wybrzmi na początku związku, pojawi się np. w kwestiach wychowania dzieci.

Najpiękniejsza dziewczynka świata ma już 22 lata. Jej wygląd wprawia w osłupienie (zdjęcie ilustracyjne) Najpiękniejsza dziewczynka świata ma już 22 lata. Jej wygląd wprawia w osłupienie

Więcej o: