Jak okiełznać puszące się włosy? Ten produkt za 10 zł wygładzi je lepiej niż prostownica

Włosy wysokoporowate oraz średnioporowate mają tendencję do falowania i kręcenia się, co często sprzyja również temu, że łatwo się puszą. Można jednak temu zapobiec za pomocą skutecznej pielęgnacji. Jak okiełznać puszące się włosy bez korzystania z prostownicy?

Puszące się włosy utrudniają często układanie fryzury. Zamiast jednak nieustanie sięgać po prostownicę, zadbaj o odpowiednią pielęgnację, która wygładzi je i nada im blasku. Wystarczy zastosować się do dwóch nawyków, by zauważyć zadowalające efekty. Co ważne, nie potrzebujesz do tego specjalistycznych produktów, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość z nich masz już w domu. Co pomoże na puszące się włosy? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ocet jabłkowy na włosy, które się puszą. Błyskawiczna płukanka pomoże zadbać o ich wygląd

Włosy o wysokoporowate oraz średnioporowate mają dużą tendencję do puszenia się. Jeśli zależy ci na ich wygładzeniu, zwróć uwagę na to, jak pielęgnujesz je na co dzień. Okazuje się, że duży wpływ na ich stan ma odpowiednia technika spłukiwania szamponu. Kluczem do sukcesu jest korzystanie z letniej wody. Jeśli będzie gorąca, łuski włosa nie domkną się, dlatego po wysuszeniu będą wyglądały na spuszone.

Jeśli ta jedna zmiana nie przyniesie tak spektakularnych efektów, jak tego oczekujesz, zastosuj dodatkowo niezawodną płukankę z octu jabłkowego. Nie musisz się jej obawiać, ponieważ zapach nie utrzyma się na włosach, a jedynie wygładzi je oraz nada blasku. Jak przygotować taką miksturę? Wystarczy, że wymieszasz dwie łyżki octu jabłkowego w dwóch szklankach letniej wody. Płukankę wykorzystuj regularnie na koniec każdego mycia włosów tuż po spłukaniu szamponu. 

Nałóż olej kokosowy na włosy. Okiełznasz puch bez użycia prostownicy

Puszące się włosy można okiełznać również za pomocą bogatej pielęgnacji. W tym celu warto wykorzystać olejowanie, które dogłębnie je odżywi, nawilży i dociąży. Możesz zastosować do tego oliwę z oliwek, lecz doskonale sprawdzi się przede wszystkim olej kokosowy. Na włosy możesz zaaplikować też olej lniany oraz każdy inny, który prawdopodobnie masz już w kuchennej szafce. Jak to zrobić, by uzyskać efekt wygładzenia puchu?

  1. Nałóż olej na całą długość włosów, wczesując go szczotką lub grzebieniem. Pozostaw kosmetyk na około 30 minut do godziny. 
  2. Po tym czasie obficie spłucz olej letnią wodą i zaaplikuj ulubioną odżywkę. Po pięciu minutach zmyj ją, a następnie umyj włosy tak, jak zwykle. 

Olejowanie włosów warto stosować regularnie raz w tygodniu, by uzyskać zadowalające i długotrwałe efekty. Będą doskonale odżywione oraz dociążone, dzięki czemu przestaną się puszyć. Zapobiegnie to również elektryzowaniu się oraz przesuszaniu włosów.

Więcej o: