Jak i kiedy siać koper? To banalnie proste! Zapisz tę datę w kalendarzu

Kiedy siać koper? To jedna z najpopularniejszych roślin w ogrodzie. Ten smaczny i niezwykle aromatyczny dodatek do potraw można uprawiać cały rok, również w doniczce w mieszkaniu. Podpowiadamy, kiedy siać koper, aby zebrać zdrowe i obfite plony oraz kiedy siać rzodkiewkę, by cieszyć się świeżymi warzywami na wiosnę.

Koper oprócz tego, że jest chętnie dodawany do różnych potraw, jest również świetnym odstraszaczem wielu szkodników. Zastanawiasz się, kiedy siać koper i jak go uprawiać? Roślina nie jest trudna w pielęgnacji, dlatego jest częstym wyborem dla początkujących ogrodników. Podpowiadamy, kiedy siać koper i kiedy siać rzodkiewkę, aby zebrać zdrowe plony.

Zobacz wideo Zielony chłodnik ogórkowy z młodymi ziemniaczkami i koperkiem

Kiedy siać koper? Zapisz datę w kalendarzu, aby szybko zebrać obfite plony

Koper najlepiej rośnie na spulchnionej i przepuszczalnej glebie, ale nie jest wymagający i dobrze pielęgnowany urośnie nawet na kiepskim podłożu. Ważną kwestią jest jednak oczyszczenie ziemi z chwastów i kamieni. Lubi stanowiska słoneczne i osłonięte od wiatru. Kiedy siać koper? Można go wysiewać w różnych terminach – od połowy kwietnia do połowy października. Pierwsze plony możemy zebrać około 6 do 8 tygodniu od wysiania, więc jeśli chcemy cieszyć się aromatycznym koperkiem latem, warto zasiać nasiona odpowiednio wcześnie. Umieszczamy je na głębokość do 2 cm w rzędach co 20-30 cm. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy siać rzodkiewkę? Nie zwlekaj, a już niedługo będziesz cieszyć się chrupiącymi warzywami

Rzodkiewka to jedno z pierwszych warzyw, jakie sadzimy na wiosnę. Wiele osób uwielbia jej ostrawy posmak i pikantny charakter. Kiedy siać rzodkiewkę, aby jak najszybciej zebrać plony? Otóż rzodkiew sadzimy już na początku marca. Jeśli na zewnątrz są przymrozki, warto okryć ją agrowłókniną. Rzodkiewkę można sadzić przez całą wiosnę, aby ciągle mieć dostęp do świeżego warzywa. Pierwsze zbiory rzodkiewki możemy zebrać po około 30-40 dniach od wysiewu.

Więcej o: