Kiedy siać owies na Wielkanoc? Pamiętaj o jednej rzeczy, a wyrośnie jeszcze przed świętami

Kiedy siać owies na Wielkanoc, aby pięknie wyglądał na świątecznym stole? Owies to jedna z polskich tradycji i nie może zabraknąć go podczas Wielkanocy. Pamiętajmy o właściwym terminie, a zielona roślina zachwyci naszych gości.

Owies to must have na wielkanocnym stole. Nie może go zabraknąć, więc warto zapisać datę w kalendarzu, aby wysiać go w odpowiednim czasie. Ze świątecznymi pisankami i lukrowymi zającami prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Sprawdź, kiedy siać owies na Wielkanoc, aby zdążył wyrosnąć na świąteczne dni.

Zobacz wideo Doda ubrała wielkanocną choinkęv

Kiedy sadzić owies na Wielkanoc? Pilnuj terminu, bo kilka dni spóźnienia ma duże znaczenie

Owies symbolizuje nadejście nowego życia oraz wiosnę. Kiedy siać owies, aby zdążył urosnąć do Wielkanocy? Sadzimy go dwa tygodnie przed świętami, ponieważ nasiona wschodzą przez 8 do 10 dni, lecz dopiero po dwóch tygodniach możemy zobaczyć liście. Jeżeli chcemy, aby owies był wyższy, radzimy posadzić go 17-18 dni przed Wielkanocą. Warto pamiętać, że po świętach nie powinnyśmy wyrzucać trawy owsa, ponieważ można ją wykorzystać jako maseczkę na twarz. Wystarczy zmiksować liście z wodą i dodać odrobinę kefiru, aby powstała nielejąca masa. Taka maska na twarz świetnie nawilży i wygładzi skórę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Fot. https://www.instagram.com/persianmedium/screenshot Julia Faustyna w kultowym amerykańskim talk-show. "Cieszę się, że może zabrać głos"

Jak sadzić owies? Pamiętaj o jednej rzeczy, bo inaczej roślina zgnije

Do hodowli wielkanocnego owsa nie potrzebujemy nawozu, ale warto zasadzić go na odpowiednim podłożu, aby zapewnić właściwe warunki do wzrostu. Nie musimy siać go do ziemi, ale jeśli się na to zdecydujemy, dobrym wyborem będzie zmieszanie jej z piaskiem. Owies świetnie rośnie na wilgotnej ligninie lub wacie. Zapewnijmy jej stały dostęp do światła dziennego np. na parapecie. Pamiętajmy, że nasiona muszą być stale zwilżane, ale nie powinny pływać w wodzie, gdyż zwyczajnie zgniją.

Więcej o: