Poznali się, gdy była w liceum. Myślała, że jest kobieciarzem. "Przez pół roku się nie odzywał"

Łukasz i Paweł Golec to najsłynniejsza para bliźniaków w Polsce. Od 1998 roku tworzą zespół "Golec uOrkiestra". Łukasz od wielu lat jest związany z Edytą, którą poślubił w 2000 roku. Para poznała się jeszcze w czasach szkolnych.

W 1998 roku Łukasz Golec stworzył wraz z bratem zespół muzyczny "Golec uOrkiestra". Bliźniacy łączą w swojej twórczości tradycyjne brzmienia muzyki góralskiej z innymi gatunkami, takimi jak pop czy jazz. Łukasz odpowiada za trąbkę, trombita i wokal. Do zespołu należy również jego żona Edyta, która śpiewa i gra na altówce.

Zobacz wideo Edyta Golec zdradza sekret idealnej sylwetki. "Wstaję o piątej".

Są małżeństwem od 23 lat. Poznali się w liceum

Muzyka towarzyszyła Edycie Golec już od najmłodszych lat. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, gdzie grała na altówce i uczyła się śpiewu. Łukasza poznała, gdy była w liceum. Golec zaprosił ją do kapeli Wierchy z Milówki, co zapoczątkowało też ich zawodową współpracę. Gdy powstało "Golec uOrkiestra", Edyty nie mogło zabraknąć w zespole. Zakochani wzięli ślub w 2000 roku i mają troje dzieci. - Rodzina to moja oaza, tożsamość, mój kawałek świata, mój dom i przestrzeń - mówiła Edyta w wywiadzie.

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Urzekły ją listy

Początki znajomości Edyty i Łukasza wcale nie były łatwe. Kobieta była uprzedzona do muzyka, o którym myślała, że jest kobieciarzem. Z tego względu nie chciała mu dać do siebie kontaktu. Golec się nie poddawał i wysyłał do niej listy na adres szkoły, do której chodziła, gdyż nie znał jej adresu zamieszkania. Łukasz musiał jednak wyjechać do Niemiec, przez co ich kontakt urwał się na 6 miesięcy. - Przez pół roku się nie odzywał. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że to jest jednak kobieciarz i ma tę niefajną stronę, że lubi tylko pościemniać dziewczynie i ją zostawić - opowiadała Edyta. Gdy wrócił do Polski, postanowiła dać mu szansę. Są razem do dziś.

 
Więcej o: