Po tym nawozie storczyk obsypie się kwiatami. Wystarczy jeden składnik prosto z szafki kuchennej

Ta przepiękna roślina tropikalna świetnie radzi sobie w warunkach domowych. Wymaga jednak zupełnie innego traktowania niż inne rośliny doniczkowe. Podstawą jest też odpowiednie nawożenie. Ten domowy specyfik działa cuda.

Mało jest roślin doniczkowych, które mają tak duże i dekoracyjne kwiaty. Storczyk to prawdziwe tropiki w domu, dlatego też cieszy się niezwykłą popularnością. Jego odmian jest mnóstwo, a znawcy wciąż oszukują kolejnych odmian. Storczyk świetnie poradzi sobie w domu, o ile zapewnimy mu odpowiednie warunki, a są one dosyć specyficzne. Jednym z nich jest odpowiednie nawożenie, warto poznać pewien domowy prosty nawóz.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjątkowa roślina prosto z tropików. Tego jej nie rób!

Zacznijmy od tego, że mimo że jest rośliną tropikalną, preferuje umiarkowane i rozproszone światło, dlatego osłonecznione parapety nie są dla tych roślinek dobrym miejscem. Słońca do fotosyntezy potrzebują także korzenie, dlatego należy go hodować w transparentnej doniczce. Storczyki nie rosną w ziemi, dlatego są przystosowane do pobierania wody z powietrza, a nie z podłoża. Najlepiej jest co tydzień umieścić doniczkę w wodzie, aż korzenie wypiją odpowiednią jej ilość. Lubią też zraszanie. Ażeby wypuszczały dużą ilość kwiatów, konieczne jest też nawożenie. Specjalną mieszankę można wykonać w domu. 

OFERTY AVANTI24.PL: Wielka wyprzedaż sukienek dla Pań 50+! W Reserved i Mohito są twarzowe perełki, które ukryją, co trzeba

Nawóz z ryżu zawiera wszystko, czego potrzebuje storczyk. Jest banalnie prosty

Istnieją specjalne nawozy do storczyków, które intensyfikują kwitnienie i są łagodniejsze niż inne nawozy dla roślin ozdobnych. Idealny nawóz możemy też przygotować w domu. A będzie to roztwór z ryżu, który zawiera ważne mikroelementy dla storczyków. Wystarczy zalać 5 łyżek stołowych ryżu 500 ml przegotowanej i wystudzonej wody. Po godzinie można odsączyć ryż, a pozostałą wodę wykorzystać do podlania lub namaczania korzeni wcześniej opisaną metodą. Warto zastosować go raz na dwa tygodnie.

Więcej o: