Masz w domu kryształy z czasów PRL-u? Koniecznie się im przyjrzyj! Mogą być warte majątek

Większość z nas ma je w swoim domu, widziało u rodziców, bądź u dziadków. Jednak czy wiedziałaś, że obecnie kryształy z PRL-u mogą być warte fortunę? Koniecznie przyjrzyj się tym, których jesteś w posiadaniu. Te unikatowe wazony, szklanki i talerze jeszcze nigdy nie były tak drogie!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nawet jeżeli nie urodziłaś się w latach 90., istnieje szansa, że w twojej pamięci na stałe zapisał się obraz z dziecięcych lat przedstawiający nieśmiertelne meblościanki po brzegi wypełnione najróżniejszymi kryształowymi naczyniami. Te unikatowe wazony, patery i misy w swoich kolekcjach miały zarówno nasze mamy, jak i babcie. Obecnie zainteresowanie kolekcjonerów tymi wyjątkowymi staje się coraz większe i większe. To wszystko za sprawą faktu, że od jakiegoś czasu kryształom z PRL-u znów zaczęto nadawać miano "dobra luksusowego", a wiele z nich może być warte majątek. 

Zobacz wideo Beata Kozidrak przechytrzyła cenzurę jednym prostym trikiem!

Kiedyś określane kiczowatymi, dziś wracają do łask! Kryształowe naczynia warte majątek 

Okazuje się, że dziś niektóre kryształowe naczynia z PRL-u mogą być naprawdę sporo warte. Jeżeli więc, w którymś z pokoi, na strychu lub w piwnicy w swoim domu doszukasz się "kryształów" pamiętaj... Może okazać się, że jesteś posiadaczką prawdziwej fortuny! Już dziś możemy znaleźć je również na internetowych forach z aukcjami bądź targach staroci — tam jednak ich ceny sięgają często nawet kilku tysięcy złotych! 

 

Jak sprawdzić czy twoje domowe kryształy są warte majątek? Istnieje prosty sposób!

Wszystko zależy od tego czy znajdujące się w twoim domu naczynie jest prawdziwym kryształem. Wiele z nich bardzo często okazuje się być po prostu szkłem, jednak niekiedy ciężko różnicy dopatrzeć się gołym okiem. Istnieje jednak prosto metoda, dzięki której dowiesz się, ile tak naprawdę wart jest konkretny "kryształowy" wyrób. 

Najczęściej w domach naszych mam, babć, a może naszych własnych możemy doszukać się kryształowych wazonów. Wciąż zastanawiasz się, czy jest to zwyczajny szklany wyrób, czy może wart majątek kryształ? Wystarczy, że we wspomniane naczynie delikatnie uderzysz palcem. Jeżeli zaraz po tym usłyszysz brzęk przypominający dźwięk dzwonka, masz powodu do radości — jesteś w posiadaniu prawdziwego kryształu! Co więcej, kryształowe wyroby będą pięknie mienić się i błyszczeć w słońcu.  Posiadacze właśnie takich naczyń zwracają również uwagę na ich przejrzystość i zawsze idealnie wypolerowaną powierzchnię. 

OFERTY AVANTI24.PL: Ostatni etap wyprzedaży w Mohito. Te wiosenne perełki kupisz za mniej niż 50 zł!

Więcej o: