Czy przebarwione majtki to powód do niepokoju? "Nie miałam pojęcia"

Każda kobieta powinna na bieżąco obserwować swój organizm. Czasem zdarza się, że wydzieliny z pochwy odbarwiają materiał bielizny. Czy to powód do niepokoju? Zanim udasz się na wizytę do specjalisty, sprawdź, co może oznaczać to zjawisko.

Co jakiś czas kobiety dostrzegają na ciemnej bieliźnie jasne przebarwienia. Podczas gdy niektóre z nas nie zwracają na majtki szczególnej uwagi, inne martwią się, że świadczy to o problemach zdrowotnych lub niewłaściwej higienie. Choć zjawisko może być postrzegane jako wstydliwe, warto dowiedzieć się, co oznacza. Okazuje się, że przyczyna jest bardzo prosta i nie oznacza problemów ze zdrowiem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Majtki odbarwiają się w ten sposób? Sprawdź, czy to powód do niepokoju

Okazuje się, że przebarwienia pojawiające się na majtkach nie powinny być powodem do niepokoju. W 2021 r. Londyńskie Muzeum Waginy w poście na Facebooku pokazało zdjęcie, które przedstawia to zjawisko. Fotografia zyskała popularność (prawie 10 tys. polubień) i została udostępniona ponad 20 tys. razy.

Czy dostrzegasz jaśniejsze plamy na ciemnej bieliźnie? TO NORMALNE! Pochwa jest kwaśna i ma pH 3,8-4,5. To wystarczająco, by wybielić tkaninę. Te plamy nie są z krwi ani wydzieliny — materiał został wybielony przez idealnie zdrową pochwę

Okazuje się, że przebarwioną bieliznę pokazano publicznie na jednej z wystaw. Prezentacja wzbudziła zainteresowanie, a wraz z nim pojawiły się opinie kobiet, które nie miały pojęcia, co oznacza to zjawisko.

Otrzymujemy wiele opinii od osób, które nie wiedziały, że to się dzieje ani dlaczego tak się dzieje, lub które czują się upoważnione do dowiedzenia się, że nie dotyczy to tylko ich. Wyblakłe plamy na majtkach to żaden wstyd. Nie są brudne ani niehigieniczne. I nie tylko ty tak masz.

Komentarze pod postem uświadamiają, że odbarwienia na bieliźnie są powszechne i naturalne. Czy ty też je masz?

Komentarze kobiet, które pojawiły się pod opublikowanym postem, nie pozostawiają złudzeń, że przebarwienia na bieliźnie są zupełnie normalne i doświadcza ich praktycznie każda zdrowa kobieta. Pokazują również, że nie każda z nas zdaje sobie z tego sprawę, dlatego poruszanie takich tematów jest bardzo ważne — zwłaszcza jeśli kobieta boryka się z kłopotem sama i nie ma bliskiej osoby lub wstydzi się spytać o opinię czy radę.

Moja mama zmarła tuż przed tym, jak stałam się kobietą, więc kiedy to się zaczęło, przestraszyłam się. Nie miałam pojęcia, czy to normalne, czy nie. I nie mogłam o tym porozmawiać z tatą.
Nie kupowałam czarnej bielizny chyba od ponad 20 lat, ponieważ przydarzyło mi się to gdy byłam młoda. BYŁAM ZAWSTYDZONA! Możecie sobie tylko wyobrazić komfort, jaki daje mi ten post! Dziękuję za publikację!
Dziękuję za udostępnienie tych informacji! Przez całe życie uważałam, że to złe i nie ma o czym dyskutować.
Pierwszy post na Facebooku, który czegoś mnie nauczył.
Więcej o: