Szybki sposób na piękne pisanki. Owiń ręcznikiem kuchennym i poczekaj 10 minut. "Świetny pomysł"

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć pisanek. Istnieje wiele metod ich wykonywania. Możemy je farbować, wyklejać, malować ręcznie czy obsypać brokatem. Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo czasu, aby je wykonać. Podpowiadamy szybki sposób na zrobienie pięknych pisanek na Wielkanoc.

Instagramerka posługująca się nickiem Die Kruemelbande pokazała szybki i ciekawy sposób na wykonanie wielkanocnych pisanek. Do ich zrobienia potrzebujemy raptem kilku rzeczy, które z pewnością mamy w domu i z powodzeniem możemy wykonywać je z dziećmi.

Zobacz wideo Wielkanocne smocze jaja - idealne dla fanów "Gry o tron"

Jak szybko zrobić pisanki? Wykorzystaj mazaki i ręcznik papierowy 

Istnieje szybki sposób na zrobienie pięknych i kolorowych jajek na wielkanocny stół. Potrzebujemy ugotowanych wcześniej jajek, mazaków (spożywczych, które są wolne od szkodliwych substancji), ręcznika kuchennego, gumkę lub nitkę i szklankę wody.

Hasbulla Magomedov Ma 91 cm wzrostu i waży około 16 kg. Twierdzi, że inni mu "zazdroszczą"

W czasie, gdy gotują się jajka, dzieci mogą malować ręcznik mazakami. Nie ma żadnych ograniczeń kolorów, ważne jednak, aby były one intensywne. Im bardziej wyrazisty kolor, tym nasza pisanka będzie piękniejsza. Ugotowane jajka owijamy ręcznikiem kuchennym, zawiązujemy nitką lub gumką na górze i umieszczamy w szklance wody. Wyjmujemy, gdy ręcznik dobrze nasiąknie. Owinięte jajka trzymamy około 10 minut.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

 

Pisanki w 10 minut. Internauci zachwyceni

Film spodobał się internautom i internautkom, którzy chętnie go komentują i dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Świetny pomysł, bo dzieciaki mogą uczestniczyć.
Można też farbować jajka domowymi sposobami. Czarna herbata, łupiny cebuli (te z czerwonej cebuli mają świetny zielono-żółty kolor), fusy z kawy, kurkuma, sok z buraków itp., to również świetne barwniki, które nie są drogie i często po prostu masz je w domu.
Genialny sposób. Właśnie robiłem tą metodą pisanki z dzieciakami. Miały wielką frajdę.
Więcej o: