Tunezyjczyk poznał Polkę przez internet, rozmawiali przez translator. Miał się ożenić, ale go zatrzymali

Tunezyjczyk i Polka wkrótce mieli zostać małżeństwem. Ich plany pokrzyżowała jednak Straż Graniczna z Bydgoszczy. Okazało się, że 32-letni mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie, a ślub miał być dla niego przepustką do legalizacji pobytu.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

32-letni obywatel Tunezji został zatrzymany 23 marca w Bydgoszczy. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów ani środków na utrzymanie. Przebywał w Polsce nielegalnie. W czasie przesłuchania przyznał, że podróżuje po Europie od sierpnia 2021 roku i wjechał do Grecji na podstawie 10-dniowej wizy.

Zobacz wideo "Mamo, zaczęłam brać hormony" - czyli jak kobieta w ciele mężczyzny uświadomiła rodziców o przemianie

Chociaż wiedział, że pozostając po tym czasie w Europie łamie przepisy, miał nadzieję, że znajdzie pracę. Nie udało się, za to znalazł w sieci kandydatkę na żonę. 38-letnia Polka miała zgodzić się na ślub, jeszcze zanim doszło do pierwszego spotkania. Po niecałym miesiącu internetowej znajomości.

Tunezyjczyk, Polka i Staż Graniczna

Tunezyjczyk przyjechał do swojej wybranki dwa miesiące temu. Nielegalnie przekroczył granicę z Niemiec do Polski. Kobieta przyjęła go pod swój dach i utrzymywała go. Żeby się ze sobą komunikować, używali translatora w telefonie. Tydzień przed ślubem mężczyznę zatrzymała Straż Graniczna. 

Podczas przesłuchania kobieta sama przyznała, że to obywatel Tunezji jako pierwszy nawiązał z nią kontakt, a zgodę na zawarcie związku małżeńskiego planowanego na przyszły tydzień wyraziła, jeszcze zanim osobiście poznała Tunezyjczyka

- mówiła w rozmowie z TVN24  kpt. Dagmara Bielec, rzecznik prasowy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Bielec przestrzega, że to nie pierwszy taki przypadek.

W ciągu roku mieliśmy kilka takich fikcyjnych małżeństw. Najczęściej dotyczą obywateli Nigerii i Tunezji. Zazwyczaj wykorzystują fakt, że druga osoba wierzy w tę miłość

- mówiła Wirtualnej Polsce.

Aktualnie mężczyzna przebywa w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Trwa postępowanie ws. deportacji.

Więcej o: