Przerażające fakty o sekcie scjentologów. Była członkini, ujawnia "proces prania mózgu"

Kościół scjentologiczny to bogata i budząca wiele emocji sekta religijna. Poznanie wewnętrznych sekretów kultu, wymaga wielu lat posłuszeństwa i dużych datków pieniężnych. Była członkini, aktorka Leah Remini, ujawniła najbardziej szokujące rzekome tajemnice kościoła.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Scjentologia określa się jako religia założona w latach pięćdziesiątych XX wieku przez L. Rona Hubbarda. U podstaw leży przekonanie, że każdy człowiek ma reaktywny umysł, który reaguje na życiowe traumy, zaciemniając analityczny umysł i powstrzymując nas od doświadczania rzeczywistości. Członkowie tej religii, poddają się procesowi zwanemu audytem, aby znaleźć źródła tej traumy, ponownie przeżywając te doświadczenia, próbując je zneutralizować i pracując na rzecz duchowego stanu zwanego "czystym". Scjentologia obiecuje swoim wyznawcom "całkowitą wolność".

Zobacz wideo Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

Celebryci związani z kościołem scjentologicznym. Do sekty należy kilka znanych twarzy

Jak cytuje CNN, zdaniem scjentologów ich sekta liczy już 10 000 kościołów, wiele grup działających w 167 krajach, a każdego roku dołącza do nich 4,4 miliona nowych osób. Kilku wyznawców kościoła to również hollywoodzkie gwiazdy. Według informacji podanych na oficjalnej stronie religia prowadzi tzw. Celebrity Centres, które są specjalnymi kościołami otwartymi dla członków społeczeństwa, ale w większości służą "artystom, politykom, liderom przemysłu, sportowcom i każdemu, kto ma moc i wizję, aby stworzyć lepszy świat". Jednym z najbardziej znanych członków i zagorzałych zwolenników kościoła scjentologicznego jest Tom CruiseW 1975 roku, do organizacji dołączył również John Travolta. Obecnie jest wymieniony jako jeden z odnoszących największe sukcesy scjentologów na stronie internetowej religii. Do tego grona należy też Elisabeth Moss czy Jenna Elfman. Kolejnym scjentologiem była aktorka, Leah Remini, która dołączyła do sekty w wieku 9 lat. Opuściła ją w 2013 roku, a następnie rozpoczęła kampanię, mającą na celu ujawnienie jej rzekomych wykroczeń. Gwiazda w 2015 roku opublikowała pamiętnik zatytułowany "Troublemaker: Surviving Hollywood and Scientology", w którym bardzo krytycznie odniosła się do praktyk kościoła.

Przerażające fakty na temat scjentologii. Była członkini, ujawnia rzeczy, których była świadkiem

Pomimo szeroko zakrojonej kampanii reklamowej, scjentolodzy starają się zachować swoje nauki w tajemnicy.  Aktorka Leah Remini, najbardziej znana z roli Carrie Heffernan w serialu telewizyjnym "Król królowych" po zerwaniu więzi z kościołem opowiedziała o swoich 30 latach spędzonych w organizacji. W odpowiedzi na pytanie, jaki jest najbardziej szokujący sekret scjentologii, jak podaje "Teen Vogue", Leah ujawniła, że w religii nie ma najwyższego poziomu, jak twierdzą przywódcy. To wszystko to tylko sztuczka, aby zdobyć więcej pieniędzy.

Kiedy dotrzesz na szczyt mostu, zostaniesz poinformowany, że Bóg jest kłamstwem, a przed tobą jest więcej poziomów, które będą cię kosztować setki tysięcy dolarów. Scjentologia nie ma końca.
 

Aktorka ujawniła również, że scjentologia robi ci tzw. pranie mózgu. W swojej książce napisała, że częścią doktryny jest to, że wszelkie informacje, które nie pochodzą ze źródeł scjentologicznych, czyli zewnętrzne książki, czasopisma, gazety i Internet są zabronione, bo są źródłem kłamstw, mających na celu zniszczenie scjentologii przez ludzi, którzy nie chcą, aby inni byli szczęśliwi.

Na bardzo wczesnym etapie procesu prania mózgu 'technologia' L. Rona Hubbarda uczy, że zewnętrzne źródła to WSZYSTKO KŁAMSTWA i piekielnie zdeterminowane, by zniszczyć coś przyzwoitego, takiego jak scjentologia. [...] A scjentologia zajmuje się ulepszaniem ludzi. Tak więc scjentologów uczy się, że ich najbezpieczniejszym zakładem jest zdobycie ich informacje od jedynych prawdziwych przyzwoitych ludzi...
Więcej o: