Kiedy niedziela handlowa 2023? Czy 2 kwietnia sklepy są otwarte? Oto lista dat

Kiedy niedziela handlowa? 2023 przyniesie nam aż siedem weekendów, w trakcie których będziemy mogli zrobić zakupy. Poznaj harmonogram i daty. Czy 2 kwietnia sklepy będą zamknięte? Znamy odpowiedź.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedziele handlowe kwiecień 2023. Poznaj daty, w których sklepy pozostaną otwarte przez cały weekend. W tym roku jest jeszcze sześć takich dni.

Zobacz wideo Jakie są ceny w Chorwacji po przyjęciu euro?

Czy 2 kwietnia jest niedzielą handlową? W te dni zrobisz zakupy na Wielkanoc

Święta wielkanocne coraz bliżej. Wielu Polaków zastanawia się, czy w ich trakcie będzie można zrobić zakupy. Wielkanoc wypada bowiem 9 kwietnia. Niestety tego dnia większość sklepów nie będzie mogła obsługiwać klientów. Jakie placówki pozostaną otwarte? Są to m.in. małe dyskonty, w których za ladą stanie właściciel. Do grona działających sklepów wliczają się także stacje benzynowe, niektóre apteki, markety na dworcach, lotniskach oraz w strefach bezcłowych.

Zakupy zywnosciowe Polacy zaczynają oszczędzać na zakupach. "Jak zobaczyłam ceny kalafiora i brokuła, to zbladłam"

Zamiast robić zakupy w Wielkanoc, lepiej zaopatrzyć się w potrzebne produkty siedem dni wcześniej. 2 kwietnia, czyli w Niedzielę Palmową, sklepy będą otwarte. Warto skorzystać z tej okazji, ponieważ kolejny weekend, którego nie będzie obowiązywać zakaz handlu, wypada dopiero pod koniec miesiąca.

Podniósł karton w Biedronce i nie mógł uwierzyć. 'Nic tylko jeść' Podniósł karton w Biedronce i nie mógł uwierzyć. "Nic tylko jeść"

Niedziele handlowe 2023. Znamy wszystkie daty

W 2023 roku zakupy w niedzielę będzie można zrobić jeszcze sześć razy. W które dni sklepy pozostaną otwarte? 

  • 2 kwietnia;
  • 30 kwietnia;
  • 25 czerwca;
  • 27 sierpnia;
  • 17 grudnia;
  • 24 grudnia.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku ostatniej z podanych dat, czyli Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia), sklepy będą mogły obsługiwać klientów najpóźniej do godziny 14:00. We wszystkich dyskontach, które pozostaną otwarte po tej godzinie, za ladą będą musieli stanąć ich właściciele.  

Więcej o: