Ten pies miał najdłuższe uszy na świecie. Do dziś żaden nie pobił jego rekordu. "Yoda byłby zazdrosny"

Tigger to pochodzący z Illinois pies rasy bloodhound, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako pies z najdłuższymi uszami. Bloodhoundy to gończe, a długie uszy mają pomagać im w zbieraniu zapachu.

Tigger zmarł w 2009 roku, a w księdze rekordów widniał od 29 września 2004 roku jako pies z najdłuższymi uszami. Do tej pory do rekordu zbliżył się jedynie pies gończy o imieniu Harbor z Kolorado. Ile mierzyły uszy Tiggera?

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Ten pies ma największe uszy na świecie. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Uszy Tiggera przypominają dwa ogromne płaty. Mierzą 34,9 cm i 34,2 cm. Pies należał do Christiny Flessner z Illinois i oprócz rekordu Guinnessa zdobył 180 nagród wystawowych. Bloodhoundy to duże psy gończe, a ich waga może dochodzić nawet do 55 kilogramów. Charakteryzują się doskonałym węchem. Dawniej tropiły zwierzynę po śladach, dziś ze względu na węch są chętnie wykorzystywane jako psy policyjne i służące w ratownictwie. To spokojne i opanowane zwierzęta o mocnym tubalnym głosie.

Posiadają silny instynkt myśliwski, więc nie są polecane dla niedoświadczonych osób, ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla innych zwierząt domowych. Bloodhoundy mają niewiarygodnie duże uszy, które podczas tropienia pomagają im "zagarniać" zapachy wprost do nosa. Do rekordu Tiggera zbliżył się Harbor, pies gończy z Boulder, którego uszy miały długość 34,29 cm i 31,12 cm.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Niesamowite uszy Tiggera wzbudziły zachwyt internautów. "Szaleństwo"

Pod zdjęciem Tiggera pojawiło się wiele komentarzy internautów i internautek, którzy nie mogą się nadziwić jego długimi uszami.

I to są uszy!
Legendarne uszy.
Szaleństwo.
Yoda byłby zazdrosny.
Z takimi uszami ten pies słyszy wszystko.
Wygrałby również konkurs na największy podwójny podbródek.
Więcej o: