Zwykle używasz w kuchni, tym razem zwiń w kulkę i wyczyść szybę prysznicową. Szybko usuniesz zacieki

Niektóre sposoby na sprzątanie łazienki mogą być zaskakujące, lecz co ciekawe, bywają niezwykle skuteczne. Jednym z nich jest wykorzystanie produktu, którego na co dzień używamy podczas pieczenia. Zobacz, jak w kilka chwil pozbyć się zacieków oraz osadu z mydła z kranu i szyby prysznicowej.

Chcesz ułatwić sobie sprzątanie łazienki? Pomocny może okazać się pewien wyjątkowy sposób, którym podzieliła się na TikToku użytkowniczka publikująca pod pseudonimem @ri1ya. Podzieliła się ona sprytnym trikiem na błyskawiczne usunięcie zacieków po twardej wodzie oraz śladów po mydle, które osadzają się na armaturze oraz szybkie prysznica. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt z kuchennej szafki. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wystarczy produkt z kuchni, by pozbyć się zacieków i osadu z mydła. Wyczyścisz nim kran oraz kabinę prysznicową

Jak w kilka chwil pozbyć się kamienia ze szklanej kabiny prysznicowej oraz kranu? Okazuje się, że możesz błyskawicznie zrobić to za pomocą produktu, którego zwykle używasz podczas pieczenia. Swoim sprytnym domowym sposobem pochwaliła się użytkowniczka TikToka, nagrywając krótki materiał z jego zastosowaniem. Niektórzy mogą być zaskoczeni, lecz kobieta do tego celu wykorzystała papier do pieczenia.

Dorota Gardias Dorota Gardias śpiewa Maanam. Fani podzieleni. "Co za głos", "Straszne"

Zamiast stosować drogeryjne specyfiki, sięgnij do kuchennej szafki po papier do pieczenia. Oderwij kawałek i zwiń go w kulkę, by łatwiej było z niego korzystać. Tak przygotowanym zawiniątkiem potrzyj kran lub szklaną szybę prysznicową. W kilka chwil skutecznie usuniesz wszelkie zacieki z mydła oraz twardej wody. I to bez konieczności szorowania.

Sprytny sposób na zacieki i osad ma ponad 338 tysięcy wyświetleń. Internauci dzielą się też swoimi trikami

Materiał z zaskakującym zastosowaniem papieru do pieczenia został odtworzony na TikToku ponad 338 tysięcy razy, a internauci w komentarzach dzielą się swoimi sposobami na ułatwienie sprzątania. Niektórzy sugerują, że podobny efekt można uzyskać podczas zastosowania octu, lecz nie każdy lubi jego zapach. Inni są zdumieni tym, jak można wykorzystać papier do pieczenia i zapowiadają, że sami chętnie wypróbują ten trik.

Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust? (Zdjęcie ilustracyjne) Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust? Wystarczy jeden napój

Ocet działa bardzo dobrze i też nie wymaga szorowania.
Po prostu osusz kran i szybę od razu po użyciu. Możesz kupić specjalną ściągaczkę, dzięki której pozbędziesz się śladów wody, ale zwykła ściereczka też się nada.
Nie wierzę, to naprawdę działa na szybę prysznicową? Nigdy nie mogłam doczyścić zacieków, a próbowałam wszystkiego...
Dziękuję za podpowiedź. Brzmi ciekawie, muszę spróbować.
Więcej o: