Jak i kiedy sadzić tuje szmaragd? Rozpuść w wodzie i podlej krzewy. Będą bujne i zielone cały sezon

Tuje szmaragdowe to jedne z najpopularniejszych roślin wybieranych do ogrodu. Dzięki swojemu kształtowi i kolorowi mogą służyć jako piękna ozdoba albo żywopłot. Podpowiadamy, kiedy sadzić tuje, żeby cieszyły oko przez cały rok.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Tuje szmaragdowe bardzo często są wykorzystywane jako żywopłoty. Skutecznie oddzielają działkę od terenu sąsiada. Ich naturalnym kształtem jest stożek, więc mogą stać się piękną ozdobą każdego ogrodu. Wiele osób hoduje je również w donicach na balkonie. Dużą zaletą tuj jest fakt, że nie zmieniają koloru na zimę, dzięki czemu pozostają zielone przez cały rok.

Zobacz wideo Odśwież kaktusy po zimie. Podpowiadamy, jak odpowiednio o nie zadbać

Kiedy sadzić tuję szmaragd? Dwa terminy sadzenia

Tuje powinno się sadzić od kwietnia do czerwca albo od sierpnia do połowy września. Wtedy masz pewność, że drzewko się zaaklimatyzuje i nie przemarznie. Warto pamiętać, że roślina lubi żyzne gleby, więc nie przyjmie się na przesuszonej ani zbyt wilgotnej ziemi. Najlepiej zasadzić ją w dobrze nasłonecznionym miejscu, a jesienią i zimą osłonić przed wiatrem. Jeśli planujesz zrobić żywopłot z tuj, drzewka powinnaś sadzić co 50-60 cm w rzędzie. Podlewaj je raz w tygodniu.

Zwiń w kulkę i wyczyść szybę prysznicową. Zacieki oraz osad z mydła znikną w kilka chwil Zwiń w kulkę i wyczyść szybę prysznicową. Zacieki znikną w kilka chwil

Kiedy nawozić tuje? Domowy nawóz z drożdży

Tuje powinno się przycinać i nawozić 2-3 razy w sezonie. Pierwszym terminem nawożenia tuj jest przełom kwietnia i maja. Drugie nawożenie powinnaś wykonać w czerwcu, a trzecie na przełomie września i października. Podczas wiosennego i letniego nawożenia powinno się używać preparatów, w których głównym składnikiem jest azot. Preparat na jesienne nawożenie powinien zawierać fosfor i potas.

Czy pieniądze z PPK są dziedziczone? 14. emerytura będzie na stałe? Niektórzy jej nie dostaną

Dobrze sprawdzi się też domowy nawóz z drożdży. W 10 litrach ciepłej wody rozpuść 100 g drożdży. Pozostaw na godzinę, a później podlej nim tuje. Tak przygotowaną mieszankę możesz stosować co 2 tygodnie przez cały sezon.

Więcej o: