Wrzuć do wody i włóż do nagrzanego piekarnika. Pozbędziesz się przypaleń bez szorowania

Czyszczenie piekarnika nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Zaschnięty tłuszcz i brud ciężko umyć bez szorowania czy użycia silnych środków chemicznych. Podpowiadamy jednak szybki sposób, który pomoże uporać się z brudem.

Jak wyczyścić piekarnik bez mozolnego szorowania? Aby pozbyć się tłuszczu i spalenizny bez wysiłku wypróbuj ten sprawdzony trik, a piekarnik będzie lśnił czystością.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak wyczyścić piekarnik? Włóż ten produkt do wody i wstaw piekarnik  

Przy czyszczeniu piekarnika warto wybierać detergenty, które nie są szkodliwe dla zdrowia, ponieważ jest to urządzenie, w którym przygotowujemy jedzenie, a pozostałości środka chemicznego mogą wywołać problemy zdrowotne. Dlatego świetnie sprawdza się… kostka do zmywarki. Jest ona przeznaczona do mycia naczyń, które mają kontakt z żywnością, a więc w pełni bezpieczna dla zdrowia. W jaki sposób umyć piekarnik kostką do zmywarki? Do wyczyszczenia piekarnika potrzebujemy żelowej kostki, naczynia żaroodpornego oraz gorącej wody.

  1. Nagrzej piekarnik do 100 stopni Celsjusza, a kostkę do zmywarki połóż w naczyniu żaroodpornym lub na blaszce, a następnie zalej ją gorącą wodą.
  2. Kostka powinna przebywać w piekarniku około dwóch godzin. Dzięki wysokiej temperaturze wytworzy się para, a zawarte w niej detergenty osiądą na ścianach piekarnika, czyszcząc je.
  3. Gdy miną 2 godziny, otwórz piekarnik i wyjmij naczynie. Rozpuszczony brud z łatwością usuniesz wilgotną szmatką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami? Pomogą ci produkty z twojej kuchni

Jeśli nie masz w domu kostki do zmywarki, świetnie sprawdzą się domowe patenty.

  • Soda oczyszczona. Posyp zabrudzone miejsca sodą, polej je wodą i odczekaj dwie godziny. Po upływie tego czasu wytrzyj brud szmatką namoczoną w wodzie z octem.
  • Sól. Postępujemy podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej, lecz po posypaniu brudnych miejsc solą, należy włączyć piekarnik i poczekać, aż sól stanie się brązowa. Po tym czasie zetrzyj ją, a zabrudzenia powinny zejść z łatwością.
Więcej o: