To iście "magiczne" imiona dla dzieci. Fani Harry'ego Pottera będą zachwyceni

Harry, Ron i Hermiona to niezapomniane trio z serii "Harry Potter". Okazuje się, że imiona bohaterów mają swoje odpowiedniki w języku polskim. Sprawdź ich pochodzenie, kiedy obchodzą imieniny oraz czy obecnie cieszą się popularnością. Możliwe, że zainspirujesz się którymś z nich.

Fani "Harry'ego Pottera" mogą się ucieszyć, ponieważ niektóre imiona z serii o młodym czarodzieju mają swoje odpowiedniki w języku polskim. Są zarówno męskie jak i żeńskie, a kilka z nich niegdyś cieszyło się sporą popularnością. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by przywrócić je do łask. Które z nich najbardziej ci się podoba?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Urodzinowa impreza w stylu Harry'ego Pottera? "Wyszło sztosowo"

Imiona dla dzieci ze świata czarodziejów. Harry, Ron i Hermiona mają swoje odpowiedniki w języku polskim

Okazuje się, że w Polsce można znaleźć kilka odpowiedników dla imion ze świata czarodziejów. Jeśli jesteś fanką przygód o chłopcu w Hogwarcie, warto rozważyć je jako opcję dla przyszłego potomstwa. Dziś wyróżnimy trzy imiona, które dla wielu są zapewne znane. Mowa o Harrym, Ronie i Hermionie, czyli głównych bohaterach serii "Harry Potter". Jakie mają odpowiedniki w języku polskim?

  • Henryk — To polski odpowiednik imienia Harry, czyli głównej postaci serii. Ma pochodzenie germańskie, a w 2022 r. nadano je 948 dzieciom. Niegdyś cieszyło się sporą popularnością, ponieważ według oficjalnego rejestru imion i stanu na dzień 31.01.2023 imię aktualnie ma ponad 166 tys. mężczyzn.  Henryk obchodzi imieniny 19 stycznia, 23 stycznia, 27 stycznia, 19 lutego, 2 marca, 16 marca, 10 kwietnia, 10 czerwca, 13 lipca i 2 września. Osoby o tym imieniu mogą podporządkowywać się wielkim ideom oraz wyróżniać mądrością i rozwiniętą intuicją.
  • Ronald — Pełne imię książkowego i filmowego Rona to właśnie Ronald. Ma pochodzenie germańskie i występuje w naszym kraju w niezmienionej formie, a w 2022 r. nie nadano go ani jednemu chłopcu. Według oficjalnego rejestru imion i stanu na dzień 31.01.2023 ma je 608 mężczyzn w Polsce. Ronald obchodzi imieniny 7 stycznia, 9 lutego, 17 lutego i 9 kwietnia. Mężczyzna o tym imieniu może być indywidualistą, żyć chwilą i wyróżniać się chęcią przyciągania uwagi innych.
  • Hermina — To żeński odpowiednik imienia Herman. Choć imię Hermiona znane z książki o młodym czarodzieju nosi sześć kobiet w Polsce, podobnie brzmiąca Hermina cieszy się większą popularnością, bowiem według stanu na dzień 31.01.2023 imię mają 333 kobiety. Hermina obchodzi imieniny 25 sierpnia i 24 grudnia. Panie o tym imieniu mogą wyróżniać się szczerością, dużą godnością osobistą oraz pewnością siebie.

Jesteś fanką nauczyciela eliksirów z Harry'ego Pottera? Imię Severus również ma odpowiednik w języku polskim

Okazuje się, że również i nauczyciel eliksirów, Severus Snape, ma odpowiednik w języku polskim. Imię Seweryn, bo właśnie o nim mowa, pochodzi z łaciny i nadano je w 2022 r. 107 chłopcom. Osoby o tym imieniu obchodzą imieniny 8 stycznia, 1 lutego, 23 lutego, 8 kwietnia, 8 czerwca, 23 października, 1 listopada, 8 listopada, 19 listopada, 21 grudnia. Seweryn może wyróżniać się kulturą osobistą, opanowaniem i dużą pewnością siebie. Mężczyźni o tym imieniu bywają też otwarci i ciekawi świata.

Więcej o: