Najbardziej wpływowe kobiety w polskim internecie? Ranking zaskakuje, ale pierwsze miejsce bez zmian

Media społecznościowe rządzą się swoimi prawami, a świat internetu nie zawsze odzwierciedla prawdę. Co roku pojawia się wiele nowych twórców, lecz obecność niektórych osób jest niezmienna. SeeBloggers i InfluTool opublikowali ranking najbardziej wypływowych influencerów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Media społecznościowe to wyjątkowe miejsce, gdzie spotyka się coraz więcej osób, które mogą wyrazić swoje zdanie, pokazać siebie, a ponadto czerpać informacje i kształtować opinię. Social media wykorzystują również znane osoby i celebryci, którzy budują swoją pozycję, zarabiają pieniądze oraz komunikują się z fanami.

Zobacz wideo Kevin Costner w filmie "Bodyguard" wygrywał rankingi na najgorszą fryzurę

Raport polskich influencerów 2022 roku, czyli najbardziej wpływowych kobiet w polskim Internecie

Rokrocznie w sferze polskiego internetu pojawiają się nowe osoby, lecz wiele nazwisk znamy już od wielu lat. Co roku można zaobserwować pewne zmiany w rankingach sporządzanych, aby ocenić czyjeś wpływy i zasięgi, które wiążą się nie tylko z rzeszą fanów, ale również kampaniami i współpracami ze znanymi markami. Poznaj najpopularniejszych twórców w 2022 roku, którzy tworzą świat influencer marketingu w Polsce. Ranking został przygotowany przez portale "SeeBloggers" i "InfluTool". Oto 10 kobiet, które znalazły się najwyżej w zestawieniu.

  1. Anna Lewandowska. Polska trenerka i bizneswoman. Od 2019 prowadzi markę Phlov, gdzie można znaleźć kosmetyki do pielęgnacji. Jest również właścicielką bloga internetowego Baby by Ann, na którym wraz z ekspertkami dzieli się radami macierzyńskimi. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 5 milionów osób.
  2. Doda. Dorota Rabczewska, znana również pod pseudonimem "Doda", jest polską wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką, aktorką i producentką muzyczną. W 2016 roku założyła firmę produkującą filmy. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 1,5 miliona osób.
  3. Martyna Wojciechowska. Polska podróżniczka, prezenterka telewizyjna i dziennikarka i autorka wielu reportaży podróżniczych. To również kobieta wielu pasji, uwielbia wspinaczkę, nurkowanie, rajdy i podróże, a wszystkim dzieli się ze swoją rzeszą fanów w social mediach, gdzie jej profil na Instagramie śledzi ponad 2,1 miliona osób.
  4. Sanah. Właściwie Zuzanna Irena Grabowska zaczynała od występów w "The Voice of Poland", w 2014 roku zaczęła umieszczać autorskie utwory w serwisie YouTube i Periscope. Jej kariera rozwinęła się w zaskakującym tempie. Dzisiaj jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej sceny muzycznej, dzięki ciężkiej pracy i oryginalnemu stylowi muzycznemu. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 775 tysięcy osób.
  5. Julia Wieniawa. Jej kariera rozpoczęła się w 2013 roku. Rozpoznawalność zyskała dzięki roli Pauli w serialu "Rodzinka.pl". Obecnie jest jedną z najpopularniejszych aktorek w show-biznesie. Rozwija się również jako piosenkarka. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 2,1 miliona osób.
  6. Sylwia Przybysz. To polska piosenkarka i youtuberka oraz laureatka konkursu YouTube Young Stars 2015. Obecnie jest mamą dwójki córek i spodziewa się trzeciego dziecka. Aktualnie skupia się na życiu rodzinnym. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 1,9 miliona osób.
  7. Young Leosia. Właściwie Sara Leokadia Sudoł to młoda, zdolna i ambitna artystka, która zasłynęła w maju 2020 roku, kiedy wrzuciła do sieci swoją piosenkę w ramach Hot16Challenge2. Piosenkarka, raperka i DJ-ka znana jest przede wszystkim dzięki singlowi pt. „Szklanki", którego teledysk zebrał już blisko 40 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 800 tysięcy osób.
  8. Roksana Węgiel. Roksana Emilia Węgiel, występująca pod pseudonimem Roxie lub Roxie Węgiel to obecnie wyjątkowo znana polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka popowa. Jest laureatką pierwszej edycji programu "The Voice Kids", a także 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 1,4 miliona osób.
  9. Magda Gessler. To najsłynniejsza polska restauratorka, która od 2010 jest związana z telewizją TVN, gdzie prowadzi program "Kuchenne rewolucje", od września 2012 jest jedną z jurorek w polskiej edycji programu "MasterChef". Jej profil na Instagramie śledzi ponad 1,2 miliona osób.
  10. Wiktoria Gąsiewska. Jest polską aktorką telewizyjną i celebrytką, która swoją karierę artystyczną rozpoczęła już jako dziecko. Rozgłos i rozpoznawalność zyskała, grając Agatę w serialu TVP2 "Rodzinka.pl". Gwiazda pojawia się również jako prowadząca różne wydarzenia. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 1,1 miliona osób.

Ranking najbardziej wpływowych kobiet w polskim internecie. Liderka bez zmian

W porównaniu do poprzednich lat na 1. miejscu bez zmian pozostaje żona Roberta Lewandowskiego, Anna Lewandowska. W tym roku zabrakło jednak w rankingu innej znanej trenerki i motywatorki Polek, czyli Ewy Chodakowskiej, która w 2021 roku uplasowała się na 5. miejscu. W poprzednim roku w czołówce zaraz po Lewandowskiej znalazła się kolejno Martyna Wojciechowska oraz Sylwia Przybysz, które w tym roku znalazły się w nieco niżej w rankingu. 

Więcej o: