Wstrząsające rekolekcje w Toruniu. Przed ołtarzem półnaga kobieta. "Sama tego chciałaś"

W mediach społecznościowych pojawiło się wstrząsające nagranie z rekolekcji w Toruniu. Przed ołtarzem leżała półnaga kobieta, a nad nią pastwił się mężczyzna. "Zamknij ryj, sz**to! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem" - krzyczał. Jak poinformował portal tylkotorun.pl w wydarzeniu mogło wziąć udział nawet 4 tys. młodych osób.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Do zdarzenia doszło w kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w czasie "Toruńskich Spotkań Młodych". Przed ołtarzem odegrano bulwersującą scenę. Na nagraniach, które dostała od czytelników redakcja "tylkotorun.pl", widać leżącą na podłodze kościoła półnagą kobietę. 

Zobacz wideo "Ludzie nie przyjmują księdza". Rozmówczyni mówi, jak wygląda to u niej w bloku

Wstrząsające rekolekcje w Toruniu. Jest stanowisko księdza

Według relacji świadków mężczyzna, który stał obok niej, miał ściągnąć z niej spodnie. Kobieta miała na szyi smycz lub pasek. Mężczyzna przyciskał jej twarz do ziemi i jednocześnie wykrzykiwał do mikrofonu:

Zamknij ryj, sz**to! Ty nie jesteś człowiekiem, rozumiesz? Jesteś moim kundlem. Nie jesteś już człowiekiem. Zamknij ryj.

Później na scenę weszła kolejna kobieta i zwróciła się do młodzieży, która z niedowierzaniem obserwowała rozgrywającą się scenę.

I co, jakbyście nazwali tę dziewczynę, co? Sprzedała się! Rozebrała się tu na środku przed jakimś chłopakiem. Po prostu mu się oddała! (...) Zwykła szmata i dz... A co jeśli wam powiem, że każdy z nas jest tą dziewczyną? Każdy z nas jest dz...?

- pytała, nie czekając na odpowiedź. Nagranie rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. Udostępniła je m.in. Młoda Lewica.

Na rekolekcjach szkolnych w Toruniu w ramach przeprowadzenia "scenki" pobito dziewczynę i wsadzono do psiej klatki na godzinę. Wszystko na oczach dziesiątek osób

- czytamy.

Organizator rekolekcji, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Toruńskiej ksiądz Mariusz Piotr Wojnowski, odniósł się do sprawy w rozmowie z "tylkotorun.pl". 

O poprowadzenie rekolekcji poprosiliśmy grupę z zewnątrz, spoza naszej diecezji. To pierwsze takie rekolekcje miejskie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. A to młodzież poszukująca i jest potrzeba, aby w dobrym tonie przeprowadzić dla nich rekolekcje. Grupa ELO, którą poprosiliśmy o współpracę, prowadziła już kilka podobnych rekolekcji. Jeśli zaś chodzi o tę scenę, to jest mi przykro, bo trochę poniosły ich emocje i prawdą jest, że były wśród uczestników osoby niepełnoletnie… Dlatego zostaną w tej sprawie wystosowane przeprosiny 

- powiedział. Zaznaczył też, że osoby, które odegrały tę scenę, zostaną odsunięte i podczas kolejnego dnia rekolekcji, sytuacja się nie powtórzy.

Dlaczego Polacy chodzą do kościoła? 'Żeby babci nie było przykro', 'Bo żona kazała' (zdjęcie ilustracyjne) Dlaczego Polacy chodzą do kościoła? "Żeby babci nie było przykro", "Bo żona kazała"

Więcej o: