Jak otwierać puszki? Wiele osób popełnia błąd. "Dobrze wiedzieć"

Otwieranie puszek z jedzeniem wydaje się bardzo prostą czynnością. Okazuje się jednak, że do tej pory część osób mogła to robić niewłaściwie. Na Instagramie pojawił się filmik, który pokazuje, jak powinniśmy otwierać konserwy.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Konserwy, które posiadają zawleczki, zdecydowanie łatwiej jest otworzyć. Zdarza się jednak, że mimo obecności zawleczki, mamy problem z otwarciem puszki. Z pomocą przychodzi wtedy jeden prosty trik. Do otwarcia puszki nie będziesz potrzebować żadnego narzędzia, wystarczy tylko zmienić sposób otwierania konserwy.

Zobacz wideo Lubisz ananasy z puszki? Uważaj na zalewę

Trik na otwarcie puszki. Jest szybki i prosty, a ułatwi ci życie

Na Instagramie użytkownika lifehacktipsyt pojawił się filmik, który pokazuje, jak prawidłowo otwierać puszkę. W pierwszej kolejności pociągnij za zawleczkę, która przebije wieko puszki. Następnie obróć zawleczkę o 180°. Przekręć puszkę i pociągając za zawleczkę, otwórz konserwę. Wieczko puszki bez problemu odejdzie w całości. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej i szybciej opróżnisz konserwę.

 

Właściwy sposób otwierania puszek. Internauci podzieleni

Dania w puszkach są bardzo popularne, zwłaszcza kiedy wybieramy się w podróż. Każdy z nas chociaż raz kupił kukurydzę w puszce czy owoce w słodkiej zalewie. Warto wiedzieć, jak poradzić sobie z otwarciem konserwy, żeby bez problemu wydostać z niej jedzenie. Nagranie polubiło ponad 30 tys. ludzi. Większość internautów jest w szoku, gdyż do tej pory otwierali puszki w inny sposób. Są też jednak osoby, które znały ten patent i stosowały go przez całe życie. Nie brakuje też głosów przeciwko takiej metodzie.

Omg, nie wiedziałem o tym!
Mam 23 lata i dopiero się o tym dowiedziałam.
Dobrze wiedzieć.
Zawsze otwieram tak puszki.
Ja zawsze otwierałem tak puszki. Jestem jedyny, który tak robił?
Głupi producenci. Źle zaprojektowali puszki.
Serio? Chcesz pociąć sobie wargi metalową puszką?
Więcej o: