Schowaj buty do zamrażalnika. Wystarczy kilka godzin, a popularny problem zniknie

Włożenie butów do zamrażalnika może wydawać się pomysłem co najmniej dziwnym, jednak wbrew pozorom bardzo przydatnym. W ten sposób rozprawisz się z kilkoma typowymi problemami związanymi z obuwiem. Jakimi? O czym należy pamiętać, korzystając z tego sposobu?

Przetrzymanie butów w ujemnej temperaturze to sprytny trik, który może mieć na nie korzystny wpływ. Dzięki temu w prosty sposób je odświeżysz, a nawet pozbędziesz się brzydkiego zapachu. To jednak nie wszystko. Dlaczego warto wkładać buty do zamrażalki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty to dość spory kłopot. Z tym trikiem pozbędziesz się uciążliwego problemu!

Dlaczego warto wkładać buty do zamrażalnika? Proste rozwiązanie trudnych problemów

Wkładanie butów do zamrażalki to niezwykle skuteczny, a przede wszystkim darmowy sposób na pozbycie się kilku uciążliwych problemów. Co więcej, przy odrobinie uwagi nie niszczy obuwia tak jak moczenie czy szorowanie. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza metoda niż tradycyjne pranie. Na co pomoże? Przede wszystkim niska temperatura poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem. Wystarczy kilka sesji w zamrażalce po parę godzin, a problem zniknie na dobre. Oprócz tego trzymanie butów w zamrażalniku raz na czas sprawi, że zawsze będą świeże.

To jednak nie wszystko. W wielu przypadkach dwudniowa sesja w niskiej temperaturze rozprawi się także z pleśnią. Często tyle wystarczy, by problem zniknął.

Wkładasz obuwie do zamrażalnika? O tym pamiętaj, by go nie uszkodzić

Trik z zamrażalką, choć niezwykle skuteczny, wymaga odrobiny uwagi. Przede wszystkim wkładaj do niej jedynie zupełnie suche obuwie, a po wyjęciu pamiętaj, by obchodzić się z nim delikatnie. Buty powinny wyschnąć w naturalny sposób. Absolutnie nie używaj do tego grzejnika czy suszarki, gdyż możesz je uszkodzić.

Domowy sposób na brzydki zapach z butów. Zniknie na dobre

Jeśli sposób z zamrażalką cię nie przekonuje, a zmagasz się z brzydkim zapachem unoszącym się z butów, możesz skorzystać z innego triku. Do płóciennego woreczka wsyp trochę węgla drzewnego, czy żwirku dla kotów, lub po prostu użyj torebki z czarną herbatą i wypchaj nimi wnętrze obuwia. Po kilkunastu godzinach po nieprzyjemnym zapachu nie będzie śladu. 

Więcej o: