Zetrzyj na tarce i wmasuj w skórę głowy. Domowy sposób zahamuje wypadanie włosów

Gęste i mocne włosy są marzeniem wielu kobiet. Jak osiągnąć taki efekt? Niestety nasza fryzura narażona jest na wiele czynników drażniących, przez co kosmyki są łamliwe i osłabione. Podpowiadamy sprawdzony domowy sposób, aby nasze włosy były wzmocnione oraz odzyskały blask.

Okazuje się, że produkt, który znajduje się w naszej kuchni, świetnie nadaje się do pielęgnacji włosów. Wzmacnia je i wpływa na ich porost. O jakim produkcie mowa? Sprawdź, jak zagęścić włosy domowym sposobem. 

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Domowy sposób na mocne i zdrowe włosy? Sięgnij po cebulę

Chociaż może to brzmieć nietypowo, okazuje się, że cebula ma bardzo dobry wpływ na naszą fryzurę. Zawiera witaminy A, C, E, K oraz witaminy z grupy B i flawonoidy, a w jej soku znajdziemy allicynę, która charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym i przeciwwirusowym, dlatego uważana jest za naturalny antybiotyk. Niewiele osób jednak wie, że ten składnik świetnie działa nie tylko na nasz organizm, ale również na włosy. Zawiera cynk, potas, magnez, żelazo, krzem oraz wapń. Działa rozgrzewająco, przez co pobudza mikrokrążenie i wspomaga dotlenienie cebulek włosów. Dzięki swoim właściwościom hamuje wypadanie i pobudza wzrost nowych kosmyków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kinga Rusin Kinga Rusin w platynowym blondzie jest nie do poznania. Ale metamorfoza!

Masz osłabione i wypadające włosy? Wypróbuj wcierkę z cebuli 

Na problem słabych i wypadających włosów świetnie działa wcierka z soku cebuli. Jak ją przygotować? Ścieramy na tarce cebulę, a potem odciskamy sok za pomocą gazy. Warto na pół godziny przed przygotowywaniem wcierki włożyć ją do lodówki. Warzywo wówczas stwardnieje i łatwiej będzie się ścierać, a z naszych oczu nie popłynie tyle łez. Po oddzieleniu miąższu od soku wcieramy go w umytą wcześniej skórę głowy i pozostawiamy na 20 minut. Po upływie tego czasu myjemy głowę szamponem i dokładnie spłukujemy, Wcierkę z cebuli można stosować 3 razy w tygodniu. Pamiętaj, by przed pierwszym zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową.

Więcej o: