Jak prać ręczniki w pralce, żeby nie były szorstkie. Co drugi cykl zastosuj niezawodny trik

Kiedy inwestujemy w nowe ręczniki kąpielowe do naszego domu, ważne jest, aby wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać, aby jak najdłużej zachowały swoją miękkość i puszystość. Podpowiadamy, jak prać ręczniki i mieć pewność, że używamy właściwej techniki oraz unikamy popularnych błędów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pielęgnacja ręczników wydaje się dość prostą czynnością. Po prostu wrzucasz je do prania i gotowe, prawda? Jak się okazuje niekoniecznie i chodzi o coś więcej. Przykładowo, musisz wziąć pod uwagę rodzaj tkaniny i to, czy chodzi o czyszczenie białych, czy ciemnych ręczników, które wymagają różnych ustawień temperatury i składników.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać ręczniki, aby zawsze były miękkie i zachwycały kolorem? Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Pranie brudnych ręczników z resztą prania nigdy nie jest dobrym pomysłem. Ręczniki nie tylko nie będą tak świeże i czyste z powodu innych zabrudzonych rzeczy w pralce, ale delikatne włókna mogą zostać uszkodzone lub splątane z mniejszymi przedmiotami, co uniemożliwi ich prawidłowe wypranie.

  • Przed praniem ręczników podziel jasne i ciemne kolory na osobne wsady. Nigdy nie pierz białych ręczników z ciemnymi kolorami. Ponieważ ręczniki są tak chłonne, jaśniejsze ręczniki mogą zbierać część barwnika z ciemniejszych.
  • Umieść ręczniki w pralce i unikaj przeładowania.
  • Używaj mniej detergentu, gdyż zbyt duża ilości dodana do prania może spowodować, że ręczniki staną się sztywne.
  • Jeśli masz plamy na ręcznikach, dodaj wybielacz, który dobrze działa, aby je wyczyścić.
  • Ręczniki można prać w pralce w normalnym cyklu. Cykle te najlepiej sprawdzają się w przypadku czyszczenia ręczników, ponieważ szybsze wirowanie i dłuższy czas prania w porównaniu z cyklami łagodniejszymi pomagają lepiej usuwać brud i bakterie z włókien tkaniny ręczników.
  • Białe i jaśniejsze ręczniki dobrze się piorą przy ustawieniu gorącej wody, gdyż pomaga ona rozjaśnić tkaniny. Ciemne ręczniki należy prać w ciepłej wodzie, która pomaga zachować kolory i pozbyć się bakterii.
  • Usuń nadmiar wody przed suszeniem. Po wypraniu ręczników wyjmij je i strząśnij nadmiar wody z każdego. Skraca to czas schnięcia i pomaga zachować miękkość ręczników.

Jak często prać ręczniki i sprawić, by zawsze były miękkie i puszyste? Podpowiadamy

Chcąc dodatkowo zachować miękkość, puszystość i wygląd naszych ręczników kąpielowych przez wiele lat warto pamiętać nie tylko o ich regularnym czyszczeniu, ale również o kilku trikach. Ręczniki należy prać co trzy do czterech dni. Dłuższe używanie ręczników, może niepotrzebnie narazić na kontakt z bakteriami i nie tylko. Jak sprawić, aby już zawsze zachwycały swoją miękką strukturą?

  • Co drugie pranie pomiń dodawanie płynu do zmiękczania tkanin, aby uniknąć gromadzenia się powłoki na ręcznikach, co może prowadzić do zmniejszenia chłonności i miękkości.
  • Nie prasuj ręczników. Ciepło tylko uszkodzi i spłaszczy włókna tkaniny, powodując, że będą mniej miękkie, niż byś chciał.
  • Czasami ręczniki mają tendencję do lekkiego zapachu pleśni. Aby odświeżyć je w pralce, pozwól im przejść pełny cykl prania bez użycia detergentu. Zamiast tego dodaj jedną filiżankę destylowanego białego octu przed rozpoczęciem cyklu prania.
Więcej o: