Wymieszaj i rozpyl przy oknach. Insekty wyniosą się szybciej, niż się pojawiły

Im robi się cieplej, tym wiele owadów i robaków budzi się do życia. Wraz z nadejściem wiosny w naszych domach możemy więc spotkać więcej nieproszonych gości, których chcemy się pozbyć. Jak zrobić to w szybki i skuteczny sposób? Przygotuj domowy odstraszacz, a błyskawicznie się wyniosą.

Wraz z wiosną pojawiają się muszki, mrówki i inne stworzenia, które chętnie przedostają się do domów oraz mieszkań. Okazuje się jednak, że łatwo można sobie poradzić z tym problemem za pomocą mieszanki, którą przygotujesz tylko z trzech składników. W jakich przypadkach świetnie się sprawdzi i jak przygotować ją krok po kroku? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uniwersalny sprej odstraszający. Zadziała w wielu różnych sytuacjach

Wiosną oraz latem możemy zadbać o to, by żadne nieproszone stworzenia nie pojawiały się w naszych domach. Wystarczy przygotować miksturę, która zadziała jak doskonały odstraszacz w wielu różnych przypadkach. A co ważne, zrobisz go z trzech składników, które prawdopodobnie masz już w domu. W jakich przypadkach domowy sprej świetnie się sprawdzi?

Jego zapach skutecznie odstraszy komary i muszki. Wystarczy, że pokryjesz mieszanką zasłony, ramy drzwi oraz okien. Nie lubię go również ziemiórki, dlatego warto spryskać sprejem rośliny doniczkowe. Jeśli chcesz się pozbyć karaluchów, mrówek czy prusaków to domowy preparat również sobie poradzi, gdy nałożysz go w newralgicznych miejscach. Co ciekawe, sprej doskonale też odstraszy myszy. Skąd tak szerokie zastosowanie? Każde z tych stworzeń nie toleruje zapachu goździków, które są podstawą domowego spreju odstraszającego.

Jak przygotować domowy sprej na owady? Potrzebujesz tylko trzech składników

Domowy sprej odstraszający możesz przygotować w kilka chwil i to za pomocą składników, które prawdopodobnie masz już w kuchni. Wystarczy, że sięgniesz po goździki, wodę oraz ocet. Ich zapachy doskonale zniechęcą owady do pojawiania się w pomieszczeniach, a jeśli chcesz je przepędzić, od razu się wyniosą. Zagotuj szklankę wody, a następnie umieść w niej trzy łyżeczki goździków. Poczekaj, aż napar przestygnie, by wymieszać go ze szklanką octu spirytusowego. Gotową mieszankę przelej do butelki z atomizerem i zużywaj według potrzeb. 

Więcej o: