Jak zrobić wydmuszkę? Proste ozdoby wielkanocne w kilka minut

Jak zrobić wydmuszkę? Nadchodzące święta to czas, kiedy przygotowujemy ozdoby wielkanocne. Wiele osób jednak nie wie, jak zabrać się za ich przygotowywanie. Podpowiadamy więc, jak zrobić wydmuszkę na Wielkanoc oraz jak wykonać ozdoby wielkanocne, aby zachwyciły naszych gości.

Jak zrobić wydmuszkę? Okazuje się, że wcale nie nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Podpowiadamy, jak przygotować piękne ozdoby wielkanocne i czy ozdoba wielkanocna DIY ma sens, jeśli świąteczne akcenty możemy kupić w każdym sklepie?

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Jak zrobić wydmuszkę? To prostsze niż myślisz

Zastanawiasz się, jak zrobić wydmuszkę? Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego jajka. Powinno mieć równą i gładką skorupkę, którą należy najpierw dokładnie umyć, gdyż na jej powierzchni mogą znajdować się bakterie salmonelli. Następnie za pomocą długiej igły wykonujemy w skorupce dwa otwory. Róbmy to delikatne, aby skorupa nie pękła. Obrotowym ruchem powiększamy dziurkę, a potem lekko poruszamy igłą, aby wymieszać żółtko. Dzięki temu łatwiej będzie się go pozbyć. Dmuchamy w jeden otwór, a drugi kierujemy na miseczkę, gdzie wypłynie zawartość jajka. To wszystko! Kiedy wydmuchasz całe wnętrze jajka, wypłukaj wnętrze wodą np. za pomocą strzykawki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić ozdoby wielkanocne? Oto kilka pomysłów na ozdoby wielkanocne DIY

Ozdoba wielkanocna DIY wcale nie musi być trudna do wykonania. Zamiast kupować gotowe ozdoby w sklepie, wykorzystajmy materiały, które mamy w domu. Warto zaangażować w prace również dzieci. Ozdoby wielkanocne mogą być wykonane z papieru lub z materiałów recyklingu.

  • Ozdoby wielkanocne z papieru. Świetny sposób na włączenie do ich przygotowania dzieci. Możemy wycinać zajączki lub baranki, dorysować oczka lub doklejać elementy np. z bibuły.
  • Ozdoby wielkanocne z rolki po papierze. Rolka to dobry materiał do wykonania zwierzątek. Za pomocą kleju możemy dopasowywać wycięte z papieru uszy i noski oraz dekorować kolorową bibułą lub watą.
  • Ozdoby wielkanocne z filcu. Z tego materiału możemy wykonać zajączki i baranki, a w kwestiach dekoracji ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Więcej o: