Najlepszy termin na łubin. Kiedy sadzić? Musisz pamiętać o jednej zasadzie

Kiedy sadzić łubin? Jeśli będziesz zwlekać, może ominąć cię najlepszy okres na zasadzenie tych kwiatów. Chcąc, żeby bujnie wyrosły musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Poznaj najlepsze triki na uprawę łubinu i upiększ swój ogród.

Łubin ogrodowy to bez dwóch zdań jedna z najbardziej uniwersalnych bylin. Można ją sadzić na rabatach, hodować na kwiat cięty, czy włączyć do ogrodu wiejskiego. Kiedy jednak najlepiej go sadzić? Jeśli zrobisz to w tym terminie, z pewnością bujnie zakwitnie. 

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Łubin. Kiedy sadzić bylinę? Ten okres to najlepsza pora

Łubin można włączyć do naszego ogrodu na dwa sposoby: używając sadzonek lub nasion. W przypadku wysiewania rośliny najlepiej umieścić ziarna pod osłonkami już na początku wiosny. Następnie w okolicach lata wysadzić do gruntu. Jeśli chodzi o sadzonki, to najlepszy moment na ich zasadzenie już się zbliża. 

Sadzonki warto umieścić w ziemi już w pierwszej połowie wiosny. Najbardziej uniwersalnym terminem jest kwiecień. To właśnie wtedy robi się nieco cieplej, co sprzyja rozwojowi rośliny. Uważnie wybieraj miejsce, w którym zasadzisz łubin. Powinno być dobrze oświetlone, jednak nie stać w pełnym słońcu. Lekki cień dobrze zrobi roślinom. Pamiętaj także, aby ziemia, w której umieścisz sadzonki, była lekko piaszczysta i miała dobry drenaż.

Jak sadzić łubin ogrodowy? Skorzystaj z tych rad

Przy sadzeniu łubinu musisz pamiętać o kilku zasadach. Przed umieszczeniem sadzonek w glebie, nawieź ją kompostem lub innym nawozem organicznym. Pomiędzy każdą z roślin powinno być około 30 centymetrów przerwy. Rośliny nie cierpią przenosin. Z tego powodu dobrze zastanów się nad miejsce, w którym je zasadzisz. Łubin ogrodowy może przebywać na jednym stanowisku od 4 do 6 lat. 

Więcej o: