Lady Gaga kończy 37 lat. Oto jej najbardziej kontrowersyjne stylizacje

Do branży muzycznej wkroczyła z impetem. Nie brakło porównań do Madonny czy Cher, ale ona jest zupełnie nową jakością. Oprócz głosu jest prawdziwą performerką, która nie boi się eksperymentów. Tyczy się to również stylizacji, które naprawdę potrafiły szokować.

Lady Gaga ma mocny i oryginalny głos, ale również niebywały gust modowy. Wielokrotnie zaskoczyła swoimi wyborami, a jej stylizacje były na ustach całego świata. To gwiazda zdecydowanie nieprzewidywalna. Gdy wszyscy spodziewają się szalonej sukni na gali rozdania Oscarów, ona postanawia zaśpiewać na scenie w t-shircie, jeansach i trampkach. Z okazji jej 37. urodzin przypominamy jej najbardziej kontrowersyjne stylizacje. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zestaw z piorunującym efektem. Płonący stanik zrobił furorę na scenie

Ta stylizacja sceniczna wprowadziła fanów w osłupienie. Gaga przeniosła swój strój na MuchMusic Video Awards na wyższy poziom dzięki pirotechnice: miała na sobie ognisty stanik stworzony przez Tom Talmon Studio i wysadzane ćwiekami body. Czy było to bezpieczne? Trudno powiedzieć, jednak na pewno pozostało niezapomniane. 

 

Szokujące wybór zelektryzował opinię publiczną. Mięso i włosy na granicy dobrego smaku

Inna jej kultowa sukienka była wykonana z...włosów, włącznie z małą torebką. Gorset  miał stożkowate miseczki, a fakturę z warkoczyków. Natomiast dół sukienki kształtem nawiązywał do fryzury w postaci asymetrycznego boba z ukośną grzywką. Wszystko było stworzone z blond pasm i miało nieco przerażający efekt. Wisienką na torcie była maleńka blond torebka w kształcie pieska.

 
Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Ale to zaledwie wstęp do kreacji Gagi z gatunku tych najbardziej przerażających. Powszechną dyskusję wywołała tak zwana mięsna sukienka. Nie jest to żadna metafora, bo składała się ona z cienkich plastrów mięsa. Mięsne były również buty. Łatwo się domyślić, jak na nią zareagowali weganie. Z czasem sukienka stała się kreacją z suszonej wołowiny i trafiła do muzeum. Po latach Lady Gaga w pewien pokrętny sposób wyjaśniła swój pomysł.

OFERTY AVANTI24.PL: Ten uwodzicielski pas do pończoch rozpali zmysły! Koronkowy model z WYPRZEDAŻY da "efekt wow"

Poszłam na rozdanie nagród razem z ludźmi, którzy zostali wykluczeni z wojska, ponieważ ujawnili swoją orientację seksualną lub zostali zdemaskowani. Ubrałam się w mięso, bo chciałam pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami.
 

Bajkowa Lady Gaga. Piękne i eteryczne suknie haute couture

Po występie w tej sukience została okrzyknięta Lady Wróżką. Założyła ją na Grammy w 2010 roku, a jest to projekt haute couture od Armaniego. Futurystyczne okręgi na drutach zostały przyozdobione tysiącami kryształków Swarovskiego. Kreacja pięknie poruszała się z każdym ruchem i odbijała światło.

 

Na miano bajkowej zasługuje też jej sukienka z Festiwalu w Wenecji z 2018 roku. To przepiękna kreacja od Valentino w kolorze pudrowego różu, stworzone z ogromnej ilości piór boa. Ta jakże imponująca suknia przypominająca upierzenie flaminga była zdecydowanie największą sensacją oraz najbardziej oryginalną kreacją podczas całego festiwalu.

 
Więcej o: