Jej piosenka wzruszyła jurorów "Mam talent". W finale nie mogła wziąć udziału przez chorobę

Nightbirde, czyli Jane Marczewski zachwyciła wszystkich swoim występem w "Mam Talent". Wokalistka zaprezentowała autorski utwór opowiadający jej historię i zmagania z chorobą. Wzruszony Simon Cowell wcisnął dla niej złoty przycisk. Niestety artystka zmarła w wieku 31 lat.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"It's Okay", czyli jest "Wszystko jest okej" taki tytuł nosi piosenka, którą Jane Marczewski zaprezentowała na scenie amerykańskiego "Mam Talent". Wokalistka jeszcze przed jej wykonaniem przyznała, że zmaga się z poważną chorobą. Dostała się do finału programu, jednak przez swój pogarszający się stan zdrowia nie mogła w nim wystąpić. Artystka zmarła rok temu, mając zaledwie 31 lat. 

Zobacz wideo Co się myśli i czuje przed wejściem na scenę American's Got Talent? Wywiad z Sarą James

"Mam dwa procent szans na przeżycie". Jane wzruszyła wszystkich swoim głosem i historią

Na wstępie Nightbirde przyznała, że zmaga się z rakiem. Nowotwór objął jej płuca, kręgosłup i wątrobę. W swojej piosence "It's Okay" opowiedziała, co przydarzyło się je przez ostatni rok. Jak wielokrotnie podkreślała, pomimo choroby nadal "wszystko jest okej". Jej pozytywne nastawienie do życia w tak trudnej sytuacji wzruszyło wszystkich.

Howie Mandel przyznał, że to był najbardziej autentyczny występ, jaki widział w tym roku. Simon Cowell stwierdził, że głos Jane jest oszałamiający, a w jej utworze ukryta jest niezwykła szczerość. Juror nie ukrywał wzruszenia, w pewnym momencie przetarł łzę spływającą mu po policzku.  - W tym roku było tu jednak wielu utalentowanych piosenkarzy, więc nie dam ci głosu na tak - powiedział Simon Cowell - Zamiast tego podaruje ci coś innego - skwitował, wciskając złoty przycisk. Zaraz po zejściu ze sceny Jane zabrała głos. - Mam dwa procent szans na przeżycie. Ale dwa to nie zero - podkreślała wokalistka.

 

Przez chorobę nie mogła wziąć udziału w finale. Jej stan zdrowia stale się pogarszał

Niestety, Jane nie wystąpiła w finale programu. We wrześniu 2021 roku poinformowała o swoim odejściu z talent show. Powodem był pogarszający się stan zdrowia. Musiała w pełni skupić się na walce z rakiem. 

 
Dzielenie się tym, co mam w sercu na scenie 'Mam Talent' było dla mnie zaszczytem i spełnieniem marzeń.

Jane Marczewski zmarła 21 lutego 2022 roku. Miała zaledwie 31 lat. O śmieci artystki poinformowała jej rodzina, publikując oświadczenie na instagramowym profilu. Bliscy wokalistki zdecydowali się także udostępnić album z niewydanymi dotąd piosenkami Nightbirde. Znajduje się na niej 10 utworów, w tym także "It's Okay". 

Więcej o: