Anita Werner na początku kariery w TVN usłyszała przykre słowa. "Można było odnieść takie wrażenie"

Anita Werner jest twarzą jednej z czołowych stacji informacyjnych w Polsce, lecz zanim osiągnęła sukces jako dziennikarka, próbowała swoich sił w innych profesjach. Przez lata walczyła również z pewną łatką i nieprzychylnymi komentarzami, które usłyszała w TVN.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anita Werner to polska dziennikarka telewizyjna i prezenterka. Od wielu lat jest związana z grupą TVN. Szerszej publiczności jest znana między innymi z prowadzenia takich programów, jak "Serwis informacyjny", "Fakty po Faktach", "Fakty po południu", "Raport wieczorny" oraz "Fakty". Prywatnie jest związana z dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem.

Zobacz wideo Anita Werner opowiada o swoim pierwszym dniu w TVN24

Początki kariery Anity Werner. Swoich sił próbowała nie tylko w aktorstwie

Anita Werner jest obecna na szklanym ekranie od początku istnienia stacji TVN, czyli od około 20 lat. Aktualnie jest jedną z najbardziej popularnych polskich reporterek i dziennikarek oraz laureatką licznych nagród. Urodziła się 28 marca 1978 w Łodzi. Początki jej kariery zawodowej nie należały do najłatwiejszych. Gwiazda stacji TVN próbowała swoich sił w charakterze modelki, piosenkarki czy aktorki. Już jako 17-latka debiutowała w produkcji "Dzieje mistrza Twardowskiego", a rok później wcieliła się w główną rolę żeńską w filmie Pasikowskiego "Słodko gorzki". Po występach w komedii "To my" z 2000 roku i serialu "Zostać miss" z 2001 roku podjęła decyzję o rezygnacji z rozwijania kariery aktorskiej. Na łamach magazynu "Pani" wyznała, dlaczego nie chciała kontynuować tej ścieżki zawodowej:

Ale to nie było moje. Albo coś czuję, albo nie. Poza tym mam tak, że w tym, co robię, muszę być przynajmniej jedną z najlepszych.

Aleksandra Hamkało Ola Hamkało "przypadkowo przyłapana" w bieliźnie. "Forma na lato już jest"

Jako dziennikarka przeszła bardzo długą drogę. Podczas pracy usłyszała bolesne słowa

Anita Werner swoją dziennikarską karierę rozpoczynała od pierwszej polskiej sportowej stacji telewizyjnej, czyli Wizji Sport. Kanał był poświęcony w całości rywalizacji sportowej. Następnie związała się z pierwszym serwisem informacyjnym w stacji TVN24. Na początku jej drogi na szczyt, jak się okazuje, nie miała łatwo i spotykała się w wieloma nieprzychylnymi komentarzami. Niektórzy nie odbierali jej zbyt pozytywnie i uważali ją za chłodną i wyniosłą. W tym samym wywiadzie wspomniała:

Rozumiem, że na samym początku mojej drogi zawodowej w TVN24 można było przez ekran odnieść takie wrażenie. Bo jak bardzo młoda i niedoświadczona dziewczyna, która dopiero co pracowała jako modelka, ma pokazać, że jest profesjonalna? Nie jest 'just a pretty face', jak nieraz słyszałam.

Mimo że uznanie jej przez innych za "tylko ładną buzię" było z pewnością przykrym komentarzem w stronę początkującej dziennikarki, ta nie poddała się i kroczyła ścieżką, aby osiągnąć sukces.

Więcej o: