Anita Werner na początku kariery w TVN usłyszała przykre słowa. "Można było odnieść takie wrażenie"

Anita Werner jest twarzą jednej z czołowych stacji informacyjnych w Polsce, lecz zanim osiągnęła sukces jako dziennikarka, próbowała swoich sił w innych profesjach. Przez lata walczyła również z pewną łatką i nieprzychylnymi komentarzami, które usłyszała w TVN.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Anita Werner to polska dziennikarka telewizyjna i prezenterka. Od wielu lat jest związana z grupą TVN. Szerszej publiczności jest znana między innymi z prowadzenia takich programów, jak "Serwis informacyjny", "Fakty po Faktach", "Fakty po południu", "Raport wieczorny" oraz "Fakty". Prywatnie jest związana z dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem.

Zobacz wideo Anita Werner opowiada o swoim pierwszym dniu w TVN24

Początki kariery Anity Werner. Swoich sił próbowała nie tylko w aktorstwie

Anita Werner jest obecna na szklanym ekranie od początku istnienia stacji TVN, czyli od około 20 lat. Aktualnie jest jedną z najbardziej popularnych polskich reporterek i dziennikarek oraz laureatką licznych nagród. Urodziła się 28 marca 1978 w Łodzi. Początki jej kariery zawodowej nie należały do najłatwiejszych. Gwiazda stacji TVN próbowała swoich sił w charakterze modelki, piosenkarki czy aktorki. Już jako 17-latka debiutowała w produkcji "Dzieje mistrza Twardowskiego", a rok później wcieliła się w główną rolę żeńską w filmie Pasikowskiego "Słodko gorzki". Po występach w komedii "To my" z 2000 roku i serialu "Zostać miss" z 2001 roku podjęła decyzję o rezygnacji z rozwijania kariery aktorskiej. Na łamach magazynu "Pani" wyznała, dlaczego nie chciała kontynuować tej ścieżki zawodowej:

Ale to nie było moje. Albo coś czuję, albo nie. Poza tym mam tak, że w tym, co robię, muszę być przynajmniej jedną z najlepszych.

Jako dziennikarka przeszła bardzo długą drogę. Podczas pracy usłyszała bolesne słowa

Anita Werner swoją dziennikarską karierę rozpoczynała od pierwszej polskiej sportowej stacji telewizyjnej, czyli Wizji Sport. Kanał był poświęcony w całości rywalizacji sportowej. Następnie związała się z pierwszym serwisem informacyjnym w stacji TVN24. Na początku jej drogi na szczyt, jak się okazuje, nie miała łatwo i spotykała się w wieloma nieprzychylnymi komentarzami. Niektórzy nie odbierali jej zbyt pozytywnie i uważali ją za chłodną i wyniosłą. W tym samym wywiadzie wspomniała:

Rozumiem, że na samym początku mojej drogi zawodowej w TVN24 można było przez ekran odnieść takie wrażenie. Bo jak bardzo młoda i niedoświadczona dziewczyna, która dopiero co pracowała jako modelka, ma pokazać, że jest profesjonalna? Nie jest 'just a pretty face', jak nieraz słyszałam.

Mimo że uznanie jej przez innych za "tylko ładną buzię" było z pewnością przykrym komentarzem w stronę początkującej dziennikarki, ta nie poddała się i kroczyła ścieżką, aby osiągnąć sukces.

Więcej o: