Idealnie ułożone zasłony w kilka sekund? Wykorzystaj produkt, który zwykle ląduje w koszu

Każdy, kto ma zasłony w oknach, doskonale wie, jak trudno je ułożyć, by ładnie się prezentowały. Często zakładki nie formują się tak, jak byśmy tego chcieli, tworząc nierówne i nieestetyczne odstępy. Jest jednak na to pewien sposób, który podbija serca internautów. "Używam, świetnie się sprawdza".

Jeff i Liz publikują na TikToku krótkie filmiki z różnymi sposobami, które ułatwiają życie oraz sprzątanie. Tym razem podzielili się z internautami błyskawicznym trikiem na perfekcyjne ułożenie zasłon. Okazuje się, że wystarczy wykorzystać jedynie produkt, który zwykle ląduje w koszu na śmieci. Nic nie kosztuje, a robi ogromną różnicę.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprytny trik, który musisz poznać. Sprawi, że zasłony w końcu zaczną się dobrze układać

Podczas porządków jedną z najmniej lubianych czynności jest wieszanie firan oraz zasłon. Ręce uniesione w górę przez dłuższy czas szybko się męczą, a my jak najszybciej chcemy mieć za sobą tę znienawidzoną czynność. W takich sytuacjach trudno nam często zadbać o idealne ułożenie zasłon, które czasem nie chcą być rozmieszczone tak, jak sobie wymarzyliśmy. Istnieje jednak sprytny sposób na to, by w kilka sekund zaczęły wyglądać na równo i schludnie ułożone.

Jak pielęgnować monsterę? I jaka ziemia jest najlepsza dla tej rośliny? Jak przesadzać monsterę? Pilnuj terminu, a wyhodujesz piękną roślinę

Jeff i Liz podzielili się swoim trikiem na błyskawiczne ułożenie zasłon. Nie tylko zajmie kilka chwil, lecz także jest ekologiczny i przygotowany w duchu zero waste. Zamiast wyrzucać do śmieci rolkę po papierze toaletowym, wykorzystaj ją do zawieszenia zasłon w mieszkaniu. Jeśli masz małe okna, możesz poprzecinać je na pół. Tak przygotowane elementy umieszczaj na drążku pomiędzy kolejnymi partiami materiału, by utworzyć na zasłonach równe zakładki. W ten sposób będą się symetrycznie układały bez żmudnego wymierzania i wielokrotnego poprawiania. 

'Jeśli osoba, która odwiedza mój dom nie ściąga butów, nie zapraszam jej ponownie' (zdjęcie ilustracyjne) Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów? Niezawodny trik za darmo

Zaskakujący sposób na ułożenie zasłon. "Jestem zachwycona"

Jeff i Liz opublikowali swój sposób na TikToku, gdzie został odtworzony ponad 13,7 milionów razy. Materiał wzbudził ogromne zainteresowanie, a wielu internautów zdecydowało się również skomentować filmik, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Niektórzy nie ukrywają, że są zachwyceni tym trikiem i chętnie go stosują, uzyskując świetne rezultaty. Inni wskazują też, iż zamiast rolek po papierze toaletowym, można wykorzystać również makaron basenowy pocięty na kawałki.

Ja tak mam i polecam. Zasłony zawsze są ładnie ułożone, tylko ja do jednego okna musiałem na pół przeciąć te rurki od papieru, bo małe okno jest.
Używam, świetnie się sprawdza. 
Użyłem piankowego makaronu basenowego, który pociąłem na wymiar, zamiast kartonu.
Genialne!
Nauczyłem się tego sposobu jakiś czas temu. Teraz moje zasłony pięknie się układają.
Muszę wypróbować.
Sprytny sposób, jestem zachwycona!
Więcej o: