Rozsyp na panelach i umyj podłogę. Pozbędziesz się brudu i drobnych rys

Jak umyć podłogę, by dłużej cieszyć się lśniącymi i czystymi panelami? Możesz wykorzystać do tego standardowe metody, jednak raz na jakiś czas warto zastosować trik, który je odświeży. Dzięki niemu nie tylko będą się błyszczeć, lecz także usuniesz z nich drobne zarysowania.

Przedświąteczne porządki rządzą się swoimi prawami. Chcemy doskonale wysprzątać wnętrza, lecz ilość obowiązków mnoży się w zastraszającym tempie. Warto więc wykorzystać sprytne triki, które na dłużej pozwolą nam zachować czystość. W tym celu można zastosować sprytny, domowy sposób, dzięki któremu podłoga będzie lśniła, a brud nie będzie się tak chętnie do niej przyczepiał. Dodatkowo z łatwością usuniesz tłuste plamy, a nawet płytkie rysy, które powstały na panelach. Wystarczy, że zajrzysz do szafki w kuchni po te produkty.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozsyp na panelach i umyj podłogę. Pozbędziesz się brudu oraz drobnych rys, polerując powierzchnię

Nawet gdy sprzątamy regularnie, od czasu do czasu warto dokładniej doczyścić pewne miejsca, by zalśniły prawdziwą czystością. Szczególnie przed świętami, kiedy spodziewamy się gości. Istnieje ciekawy sposób na to, by nie tylko skutecznie usunąć brud z paneli, lecz także pozbyć się zacieków, tłustych plam oraz płytkich, delikatnych rys, które powstały podczas codziennych czynności. Wystarczy, że sięgniesz po sól, którą prawdopodobnie masz już w kuchni. Jak ją wykorzystać?

Jeśli chcesz nie tylko umyć podłogi, lecz także delikatnie je wypolerować, użyj tego sposobu. Wystarczy, że drobnoziarnistą sól zmielisz na mąkę za pomocą blendera lub młynka do kawy i rozsypiesz ją na panelach. Do wiadra wlej też gorącą wodę z odrobiną płynu do mycia naczyń, by takim roztworem umyć podłogę, którą pokryłaś zmieloną solą. W kilka chwil zalśni czystością, a brud przez długi czas się do niej nie przyczepi. Jeśli jednak masz wątpliwości co do tej metody, zamiast rozsypywać sól na podłodze, dodaj pół szklanki do wiadra z wodą oraz detergentem - uzyskasz podobny efekt, lecz nie pozbędziesz się wówczas drobnych rys.

Jak doskonale doczyścić panele? Rozpuść w wodzie i umyj, a efekt cię zachwyci

Istnieje również inny ciekawy sposób na dokładne umycie podłóg, który może zachwycić się rezultatami. Dzięki niemu panele będą czyste, lśniące, a podczas sprzątania unikniesz uporczywego powstawania smug. Co należy wykorzystać? W odrobinie gorącej wody rozpuść tabletkę do zmywarki, a następnie wlej ją do wiadra z dwoma litrami wody. Tak przygotowaną mieszanką umyj podłogi, korzystając z ulubionego mopa.

Więcej o: