Rozpuść w wodzie i namocz obrus. Odzyska śnieżną biel. Niezawodny trik za 2 zł

Święta, urodziny czy luźne spotkanie z przyjaciółmi - biały obrus to uniwersalna ozdoba stołu, która doda mu odrobiny niewymuszonej elegancji. Nic dziwnego, że tak często po niego sięgamy. Co w przypadku, kiedy zszarzał, bądź szpecą go nieestetyczne plamy? Z pomocą przyjdą domowe sposoby.

Biały obrus jest niezwykle elegancki oraz uniwersalny, dzięki czemu pasuje na niemal wszystkie okazje, od tych luźnych, po oficjalne. By pięknie i dumnie zdobił stół istotne jest, aby był śnieżnobiały, bez niedopranych plam i zabrudzeń. Oryginalny kolor przywrócisz mu z pomocą prostych, domowych trików.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plama z barszczu? Zszarzały obrus? Te i inne problemy rozwiążesz przy pomocy soli kuchennej. Sprawdź jak!

Sprytny trik na śnieżnobiały obrus. Potrzebujesz tylko kwasku cytrynowego

Idealnym i prostym sposobem na śnieżnobiały obrus jest namaczanie z pomocą produktów z kuchni. Przyda ci się miska z ciepłą wodą oraz paczka kwasku cytrynowego, za który zapłacisz mniej niż 2 zł. Rozpuść proszek w wodzie, a następnie zamocz w roztworze zszarzały lub zabrudzony obrus i zostaw na całą noc. Z rana wypierz go w pralce, a będzie nieskazitelnie czysty. Kwasek cytrynowy ma niezwykłe właściwości wybielające oraz rozjaśniające, a do tego jest tani i łatwodostępny. To prosty sposób na to, by obrus wyglądał jak nowy. Co więcej, wykorzystasz go także w przypadku pościeli, firanek i innych tkanin. Ważne jednak, aby były białe.

Co zamiast kwasku cytrynowego? Idealnie sprawdzi się również soda oczyszczona

Innym domowym produktem, który również nada się do obrusu, jest soda oczyszczona, która nie tylko przywróci mu śnieżną biel, ale także zadziała antybakteryjnie. Z jej pomocą pozbędziesz się nie tylko zażółceń, ale również uporczywych plam. Cały proces wygląda identycznie jak w przypadku kwasku cytrynowego. 

Na białym obrusie pojawiła się plama? Pozbędziesz się jej w 15 minut

Co zrobić, gdy na białym obrusie pojawi się plama? Także w tym przypadku pomocne okażą się wybielające właściwości cytryny. Wylej na zabrudzenie odrobiny soku z tego owocu i zostaw na 15 minut. Po tym czasie spłucz, a po brzydkiej plamie nie będzie śladu.

Więcej o: