Miały po 3 lata, gdy się poznały. Dziś Kulesza i Nosowska są sąsiadkami. "Codziennie wpada na kawkę"

Agata Kulesza i Katarzyna Nosowska przyjaźnią się ponad 45 lat. Łączy ich silna więź, która trwa już od dzieciństwa. Obie pochodzą ze Szczecina, a ich znajomość przetrwała próbę czasu. Dzisiaj obie panie wspierają się i towarzyszą sobie w ważnych momentach swojego życia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dwie niezwykłe artystki, które osiągnęły sukces. Zarówno Agata Kulesza, jak i Katarzyna Nosowska zachwycają swoim talentem. Pierwsza elektryzuje na deskach teatru, druga, dając popis swoich umiejętności wokalnych. Jak się okazuje obie panie łączy wyjątkowa i wieloletnia przyjaźń, o której chętnie opowiadają w mediach.

Zobacz wideo Joanna Krupa o relacji z Edytą Górniak. Kiedyś blisko się przyjaźniły

Agata Kulesza i Katarzyna Nosowska poznały się, kiedy miały po 3 lata. Przyjaźnią się od 45 lat

Choć takie przyjaźnie, szczególnie w show-biznesie zdarzają się rzadko, istnieją, a ta znajomość jest tego najlepszym dowodem. Agata Kulesza i Katarzyna Nosowska wychowywały się w Szczecinie, gdzie dorastały, mieszkały na tym samym osiedlu i uczęszczały nawet do tej samej szkoły podstawowej. Później Kulesza wybrała liceum, a Nosowska technikum. Mimo odmiennych szkół wciąż utrzymywały kontakt. Co ciekawe ich ojcowie byli marynarzami, którzy wspólnie pracowali. Po raz pierwszy spotkały się właśnie na statku na początku lat 70., gdy miały zaledwie po 3 lata. Po maturze miały nawet takie same plany. Los chciał jednak inaczej. Wokalistka, jakiś czas temu przypomniała o ich przyjaźni i wrzuciła do sieci wspólne zdjęcie z młodości.

Piosenkarka i aktorka, dawno, dawno temu.
 

Dziś są sąsiadkami i niemal codziennie znajdują czas na wspólną kawę. "Jest dla mnie wzorem"

Obie świeżo po maturze wzięły udział w rekrutacji do szkoły teatralnej w Warszawie. Udało się jedynie Kuleszy, a Nosowska postanowiła związać swoją przyszłość z branżą muzyczną. Dziś, znów mieszkają po sąsiedzku z taką różnicą, że już nie w Szczecinie, a w Warszawie. Bardzo dbają o wzajemną relację. Panie niemal codziennie spotykają się na kawę. Nosowska, w rozmowie z Magdą Mołek wyjawiła, że zawsze może liczyć na aktorkę i bardzo ceni ich przyjaźń.

Codziennie wpada na kawkę. I to jest bardzo miłe. To jest bardzo długotrwała relacja. My się znamy strasznie długo, chyba od 44 lat i to jest przyjaźń. To nie chodzi o to, żeby bez przerwy siedzieć razem i oglądać żurnale z modą, pożyczać sobie sukienki, to nie o to chodzi. W takich moich trudnych momentach ona była przy mnie i kiedy ona doświadcza trudnych momentów, to też znajduje ona mnie. I to jest naprawdę niezwykłe.
 

Agata Kulesza z kolei w jednym z wywiadów zdradziła, że z Katarzyną Nosowską łączy je wyjątkowo intensywna więź, z mnóstwem wspomnień. Dodała również, że piosenkarka jest dla niej wzorem. Aktorka ceni również to, że Nosowska robi swoją muzykę na własnych warunkach. W rozmowie z lokalnym tygodnikiem "Temi" w takich słowach opisała przyjaciółkę:

Kaśka była i jest dla mnie wzorem. Jest naprawdę bezkompromisowa. [...] Odniosła sukces wyłącznie dzięki talentowi, żadnych marketingowych sztuczek. Ma charyzmę, jednocześnie jest jedną z najskromniejszych dziewczyn, jakie znam. Kiedyś zadzwoniła do mnie, mówiąc: 'Agata, wiesz, ja jestem nieutalentowana.' Zapytałam: 'Ile płyt sprzedałaś?'. 'Trzy miliony'. 'I tyle osób dało się nabrać?'.

Katarzyna Nosowska i Agata Kulesza w 2014 roku zaprezentowały swój talent na jednej scenie. Aktorka zaliczyła gościnny występ na koncercie swojej przyjaciółki. Zagrała tam na ukulele, a nawet zaśpiewała w chórkach. Artystki do dzisiaj łączy silna i nierozerwalna więź.

Więcej o: