Zazwyczaj używasz jej do golenia, tym razem nanieś na lustro. Uciążliwy problem zniknie

Parujące lustro w łazience to irytujący problem osób, które uwielbiają brać gorący prysznic czy kąpiel. Jak sobie z nim radzić? Swoim niezawodnym trikiem podzieliła się pewna TikTokerka. Okazuje się, że potrzebujesz jedynie pianki do golenia.

W trakcie gorącej bądź niekiedy nawet ciepłej kąpieli czy brania prysznica, woda, której używasz do mycia, paruje i osadza się na zimnych powierzchniach. Mowa o płytkach, meblach oraz oczywiście lustrze. Wszystko z powodu różnicy temperatur. Jak uchronić szklaną taflę przed tym zabiegiem, byś zaraz po wyjściu z kąpieli mógł z niej skorzystać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Skuteczny trik na parowanie lustra w łazience. Nie uwierzysz, jakie to proste

Z pozoru nietypową, choć zdecydowanie skuteczną sztuczką, która ma zapobiegać osadzaniu się wody na lustrze podzieliła się pewna TikTokerka. @MaddyKate01 prowadzi profil, na którym dzieli się trikami na sprzątanie oraz organizację przestrzeni. W jednym z nich sprawdziła, czy popularny w sieci trik na zaparowane lustro działa. Na czym polega?

Jak widzimy na nagraniu wystarczy rozprowadzić na całej powierzchni szklanej lustra piankę do golenia, a potem zetrzeć ją ściereczką na sucho. Choć brzmi co najmniej nietypowo, jak możemy zobaczyć w drugiej części nagrania, trik jest niezwykle skuteczny. 

Anita Werner Anita Werner usłyszała przykre słowa. "Można było odnieść takie wrażenie"

Co zamiast pianki do golenia? Internautka zdradza swój trik

Pod nagraniem jedna z internautek postanowiła podzielić się swoim sposobem na to, by lustro nie parowało. Okazało się, że kluczem do sukcesu jest najzwyklejsze mydło w kostce.

Kostka mydła również działa. Zetrzyj ją chusteczką z odrobiną wody

Podpowiemy jeszcze, że najskuteczniej działa mydło glicerynowe. Nanoś je zupełnie suche, a potem wypoleruj z pomocą chusteczki bądź ścierki.

Cebula na wypadające włosy Zetrzyj na tarce i wmasuj w skórę głowy. Włosy będą gęste i lśniące

W jaki jeszcze sposób możesz zapobiec parowaniu lustra w trakcie kąpieli? Trzy proste triki

Z pomocą produktów, które zapewne już masz domu, szybko i łatwo zapobiegniesz parowaniu lustra. W jaki sposób?

  • Połącz ze sobą wodę oraz ocet w proporcjach 1:1, a ściereczką zwilżoną w roztworze przetrzyj lustro. W kolejnym kroku wytrzyj szkło do sucha z pomocą bawełnianej szmatki. Przez kilka dni zapomnisz o problemie.
  • Z pomocą soku z cytryny rozcieńczonego w wodzie szybko i bez smug pozbędziesz się pary z lustra. Umyj mieszanką lustro, a następnie wytrzyj do sucha. W podobny sposób zadziała woda z szamponem.
Więcej o: