Zazwyczaj używasz jej do golenia, tym razem nanieś na lustro. Uciążliwy problem zniknie

Parujące lustro w łazience to irytujący problem osób, które uwielbiają brać gorący prysznic czy kąpiel. Jak sobie z nim radzić? Swoim niezawodnym trikiem podzieliła się pewna TikTokerka. Okazuje się, że potrzebujesz jedynie pianki do golenia.

W trakcie gorącej bądź niekiedy nawet ciepłej kąpieli czy brania prysznica, woda, której używasz do mycia, paruje i osadza się na zimnych powierzchniach. Mowa o płytkach, meblach oraz oczywiście lustrze. Wszystko z powodu różnicy temperatur. Jak uchronić szklaną taflę przed tym zabiegiem, byś zaraz po wyjściu z kąpieli mógł z niej skorzystać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Skuteczny trik na parowanie lustra w łazience. Nie uwierzysz, jakie to proste

Z pozoru nietypową, choć zdecydowanie skuteczną sztuczką, która ma zapobiegać osadzaniu się wody na lustrze podzieliła się pewna TikTokerka. @MaddyKate01 prowadzi profil, na którym dzieli się trikami na sprzątanie oraz organizację przestrzeni. W jednym z nich sprawdziła, czy popularny w sieci trik na zaparowane lustro działa. Na czym polega?

Jak widzimy na nagraniu wystarczy rozprowadzić na całej powierzchni szklanej lustra piankę do golenia, a potem zetrzeć ją ściereczką na sucho. Choć brzmi co najmniej nietypowo, jak możemy zobaczyć w drugiej części nagrania, trik jest niezwykle skuteczny. 

Co zamiast pianki do golenia? Internautka zdradza swój trik

Pod nagraniem jedna z internautek postanowiła podzielić się swoim sposobem na to, by lustro nie parowało. Okazało się, że kluczem do sukcesu jest najzwyklejsze mydło w kostce.

Kostka mydła również działa. Zetrzyj ją chusteczką z odrobiną wody

Podpowiemy jeszcze, że najskuteczniej działa mydło glicerynowe. Nanoś je zupełnie suche, a potem wypoleruj z pomocą chusteczki bądź ścierki.

W jaki jeszcze sposób możesz zapobiec parowaniu lustra w trakcie kąpieli? Trzy proste triki

Z pomocą produktów, które zapewne już masz domu, szybko i łatwo zapobiegniesz parowaniu lustra. W jaki sposób?

  • Połącz ze sobą wodę oraz ocet w proporcjach 1:1, a ściereczką zwilżoną w roztworze przetrzyj lustro. W kolejnym kroku wytrzyj szkło do sucha z pomocą bawełnianej szmatki. Przez kilka dni zapomnisz o problemie.
  • Z pomocą soku z cytryny rozcieńczonego w wodzie szybko i bez smug pozbędziesz się pary z lustra. Umyj mieszanką lustro, a następnie wytrzyj do sucha. W podobny sposób zadziała woda z szamponem.
Więcej o: