Maskujesz pryszcze w ten sposób? Popełniasz błąd. Makijażystka zdradza poprawną technikę

Makijażystka gwiazd zdradza, jak ukrywać niedoskonałości, by makijaż prezentował się świeżo i naturalnie. Wskazuje też, że wiele osób stosuje złą technikę, która może nawet pogorszyć stan wyglądu cery. Czego unikać i jak prawidłowo aplikować korektor na pryszcze?

Melissa Murdick jest makijażystką gwiazd, która podzieliła się na TikToku sposobem na poprawną aplikację korektora. Dzięki niemu nie tylko skutecznie ukryjesz niedoskonałości, lecz także przestaniesz popełniać popularne błędy. Mogą one odbić się na wyglądzie cery, pogarszając jej stan.

Zobacz wideo Najszybszy na świecie makijaż Sandry Kubickiej. "Wizażyści płaczą, gdy to widzą"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nakładasz korektor w ten sposób? Popełniasz popularny błąd

Melissa Murdick podzieliła się swoim sposobem na dokładne ukrycie otwartych ran oraz pryszczy tak, by nie pogorszyć stanu skóry. Wskazuje na to, że gdy nakładasz korektor na niedoskonałości, korzystając z aplikatora kosmetyku, zanieczyszczasz formułę bakteriami. W konsekwencji będziesz roznosić je po twarzy za każdym razem, gdy zaczniesz się malować. W ten sposób również aplikujesz zbyt dużo produktu na skórę, co może sprawić, że makijaż się zważy i w ciągu dnia przestanie się dobrze prezentować.

Nie da się ukryć, że technika zaprezentowana przez Melissę wzbudziła spore zainteresowanie wśród użytkowniczek oraz użytkowników TikToka. Materiał ma ponad 2,3 miliony polubień, a został odtworzony aż 15,6 milionów razy. W sekcji komentarzy użytkownicy nie ukrywają, że technika Melissy przypadła im do gustu.

Właśnie miałam zamiar ukryć niektóre pryszcze w niewłaściwy sposób. Dziękuję za interwencję.
Ratujesz mi życie!
Już wiem, czemu za każdym razem mam więcej pryszczy...

Jak aplikować korektor, by nie pogorszyć stanu cery? Makijażystka zdradza skuteczną technikę

Jeśli chcesz zakryć otwarte ranki lub pryszcze, wykorzystaj sprytny trik makijażystki gwiazd. Melissa Murdick podzieliła się sposobem, który jest łatwy, szybki i niezwykle skuteczny. Nie tylko pozwala dokładnie zakamuflować to, co pragniemy zakryć makijażem, lecz także pomaga uniknąć pogorszenia się stanu cery. Wszystko za sprawą korzystania z pędzli, które łatwo jest umyć po każdym użyciu, zamiast używania aplikatora kosmetyku bezpośrednio na krostki.

Jak krok po kroku zakamuflować niedoskonałości sposobem Melissy? To prostsze, niż myślisz:

  1. Dokładnie umyj i wysusz ręce. Jeśli korzystasz z podkładu, zaaplikuj go na twarz tak, jak zwykle. Następnie na grzbiet dłoni nałóż niewielką ilość korektora. 
  2. Za pomocą precyzyjnego pędzelka przenieś odrobinę korektora z dłoni na niedoskonałość, którą pragniesz zakryć. Odczekaj 10 sekund, zanim rozetrzesz produkt, by wtopić go w cerę.
  3. Sięgnij po puchaty pędzel z syntetycznego włosia. Teraz delikatnie przyklepuj nim obszar z nałożonym korektorem, by zatrzeć granice odznaczającego się kosmetyku. 
  4. W razie potrzeby powtórz krok 2 i 3, aż osiągniesz zadowalający efekt w stopniu krycia niedoskonałości. 
  5. Aby uniknąć nieestetycznego odznaczania się korektora w ciągu dnia, nie pudruj go. Zamiast tego wykorzystaj sprej utrwalający, który nie naruszy struktury makijażu, a sprawi, że dobrze się utrzyma.
Więcej o: