Żyją w mimowolnym celibacie, obwiniają za to kobiety. Wg policji są coraz bardziej niebezpieczni

Szkocka policja zaczęła opracowywać strategię walki z przemocą wobec kobiet. Obejmie ona między innymi sposoby radzenia sobie z incelami. - Musimy stworzyć społeczeństwo wolne od przemocy - powiedziała zastępczyni szefa policji Jane Connors.

Incel to skrót od involuntary celibate, czyli "celibat nie z własnego wyboru". Termin został zawłaszczony przez samotnych mężczyzn, którzy za swoje niepowodzenia w relacjach obwiniają kobiety. Osoby, które definiują się jako incele, twierdzą, że są niezdolne do tworzenia związków i wchodzenia w relacje intymne, mimo że bardzo tego chcą. W pewnym momencie odrzuceni mężczyźni zaczęli swoimi frustracjami dzielić się na forach internetowych i w mediach społecznościowych. W ich języku stawały się femoidami, p0lkami  Julkami. To właśnie je mężczyźni ci obarczali odpowiedzialnością za przymusową abstynencję seksualną. 

Zobacz wideo "W reklamach pary hetero są cały czas seksualizowane"

- Incele funkcjonują na skrajnościach. Żyją w przeświadczeniu, że jest jeden sposób funkcjonowania, że np. kobiety mają przyjmować i pełnić określone role. Seksualność jest zła, życie w wolności też jest złe, więc jedynym słusznym wyborem jest oddanie się rodzinie, w której zarówno kobieta, jak i mężczyzna mają przyjmować określone wzorce. Można tu zauważyć mocny rys patriarchalnego spojrzenia, ponieważ w tej relacji kobieta jest na niższej pozycji - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl seksuolożka i psycholożka Patrycja Wonatowska. 

Sprawa Sarah Everard

Niedawno media na całym świecie obiegła informacja o tym, że szkocka policja zaczęła opracowywać strategię walki z przemocą wobec kobiet. Obejmie ona także sposoby radzenia sobie z incelami, którzy w ostatnich latach coraz bardziej się radykalizują. Warto wspomnieć, że zaufanie do funkcjonariuszy policji w Wielkiej Brytanii ucierpiało, gdy wyszło na jaw, że mordercą 33-letniej Sarah Everard był londyński policjant - Wayne Couzens. Do zdarzenia doszło w marcu 2021 roku. Mężczyzna po zakończeniu dyżuru w pracy postanowił zrealizować swój plan. Mimo że ofiara była przypadkowa, policjant starannie zaplanował atak. Gdy zauważył młodą i samotną kobietę, zakuł ją w kajdanki, wsadził do swojego samochodu i odjechał. Następnie zgwałcił ją i zadusił za pomocą policyjnego paska

Raport szkockiej policji

Z raportu opracowanego przez szkocką policję dowiadujemy się, że eksperci wraz z funkcjonariuszami będą starali się rozpoznać skalę zjawiska. Zaznaczyli także, że przemoc inceli nie ogranicza się tylko i wyłącznie do morderstw. Często jest to także prześladowanie, czy internetowy hejt. - Musimy stworzyć społeczeństwo wolne od przemocy, nadużyć, wykorzystywania i molestowania dziewcząt oraz kobiet - poinformował zastępczyni szefa policji Jane Connors.

Więcej o: