Na czym siać rzeżuchę? Weź 4 zł i idź do apteki. Kiełki będą rosły jak na drożdżach

Kiedy siać rzeżuchę na Wielkanoc, aby zdążyła urosnąć do świąt? Czasu jest coraz mniej, więc warto się pospieszyć, aby udekorować stół tą piękną zieloną rośliną. Podpowiadamy, kiedy siać rzeżuchę na Wielkanoc oraz na czym siać rzeżuchę, aby urosła zdrowa i cieszyła oczy podczas świąt.

Kiedy siać rzeżuchę na Wielkanoc? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które pragną, aby pikantne kiełki zdążyły wyrosnąć na okres świąt wielkanocnych. Są tradycyjną ozdobą i większość z nas nie wyobraża sobie wielkanocnego stołu bez tej rośliny. Sprawdź, kiedy siać rzeżuchę na Wielkanoc oraz na czym siać rzeżuchę, aby szybko urosła.

Zobacz wideo Jedzmy rzeżuchę nie tylko od święta! Wzmacnia włosy i zawiera dużo witaminy C

Kiedy siać rzeżuchę na Wielkanoc? Lepiej się pospiesz, bo już najwyższy czas

Rzeżucha to roślina należąca do rodziny kapustowatych. Wyróżnia się oryginalnym wyglądem, zapachem oraz lekko pikantnym smakiem. Znana jest od wieków jako roślina lecznicza. Wspomaga pracę jelit w walce z pasożytami, chroni organizm przed działaniem wolnych rodników i starzeniem się skóry, działa przeczyszczająco i wspomaga odchudzanie, wyrównując poziom glukozy we krwi i reguluje pracę jelit. W Polsce najczęściej sadzona jest w okresie Wielkanocy i jest traktowana nie tylko jako ozdoba na świątecznym stole, ale również jako smaczny dodatek do potraw. Kiedy siać rzeżuchę na Wielkanoc? Rzeżucha wzrasta od 7 do 10 dni od wysiania. Wielkanoc przypada w tym roku 9 kwietnia, więc to najwyższy czas, aby wysiać rzeżuchę, aby zdążyła wyrosnąć na święta.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Te fryzury niszczą włosy i sprawiają, że wyglądają jak siano. Lepiej ich unikaj (zdjęcie ilustracyjne) Jakich fryzur powinnaś unikać? Ekspertka wskazuje konkretne uczesania

Na czym siać rzeżuchę? Przyda ci się wata

Wiele z nas zastanawia się, na czym siać rzeżuchę, aby ładnie wyrosła. Najpopularniejszym sposobem jest wysianie jej na wacie w płaskim pojemniku lub talerzyku. Rzeżucha przepada za wilgocią, więc zanim posypiemy watę nasionami, warto dobrze ją zwilżyć. Nasiona sypiemy gęsto, aby pokryły powierzchnię waty. Pamiętajmy, aby stale ją nawilżać np. wodą ze spryskiwacza. Pierwsze nasiona kiełkują po około 3 dniach od posiania. Rzeżuchę można siać również na gazie.

Więcej o: