Od wielu lat żyje z partnerem bez ślubu i seksu. Oto, co usłyszała od księdza

Ksiądz-TikToker regularnie odpowiada na pytania dotyczący wiary i sakramentów Kościoła. Wiele osób zwraca się do niego z pytaniami natury osobistej. Tym razem jedna z obserwujących zadała mu pytanie dotyczącego swojego wieloletniego związku partnerskiego.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Jak wygląda kolęda w 2023 roku? "Ludzie nie przyjmują księdza"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz aktywnie prowadzi swoje konto na TikToku, gdzie m.in. organizuje tzw. "Q&A" i odpowiada na pytania internautów. Duchowny z diecezji drohiczyńskiej zgromadził już ponad 270 tysięcy fanów,  których wciąż przybywa. Często zadają mu pytania związane z wiarą, praktyką religijną i życiowymi dylematami. Tym razem, do księdza zgłosiła się pewna kobieta z pytaniem, dotyczącym przyjmowania komunii św. 

Szczęść Boże. Mam pytanie: żyję w związku partnerskim już 20 lat, od 7 lat żyjemy jak rodzeństwo. Ja chodzę do komunii świętej. Czy nie grzeszę?

- zapytała internautka.

Kapłan nagrał swoją odpowiedź i opublikował na Tiktoku. - Wydaje mi się, że chodzi tutaj o białe małżeństwo" - rozpoczął swoją wypowiedź. Dalej stwierdził, że "samo białe małżeństwo nie jest sakramentem, ale w momencie, w którym w taki sposób chcemy żyć, w kościele rzymskokatolickim idziemy wtedy do księdza i prosimy go o zgodę".

Przysięgamy wtedy, że zamierzamy żyć ze sobą w czystości, czyli przestajemy żyć w grzechu, i przez to możemy korzystać z sakramentu pokuty, czyli ze spowiedzi, oraz z sakramentu Eucharystii

- kontynuował.

Wiemy dobrze z historii, że te białe małżeństwa istnieją od zarania dziejów, więc odpowiadając na pytanie: tak, można się spowiadać i tak, można iść do komunii świętej, jeśli tak jak wcześniej powiedziałem, jest to zgłoszone do kościoła, jest to zgłoszone do księdza i jest to przyrzeczenie. Pozdrawiam!

- skwitował ksiądz.

"To nie jest normalne"

Pod nagraniem znalazło się ponad 100 komentarzy. Internauci dzielą się różnymi opiniami na poruszany przez księdza temat

Kobieta i mężczyzna jako "rodzeństwo" to nie jest normalne...
Nie ma żadnych białych małżeństw. Albo jest małżeństwo, albo go nie ma...
Pytanie się księdza, czy mogę tak żyć. Wierzyć się nie chce

- czytamy w niektórych wpisach.

Źródło: TikTok

Więcej o: