Zamiast wlać do pralki, wymieszaj z wodą i przetrzyj meble. Pożegnasz się z kurzem na długo

Nic nie irytuje bardziej niż unoszący się w powietrzu i osiadający na meblach kurz. Wydaje ci się, że dopiero go wycierałaś, a on znów się pojawił? Niestety z kurzem ciężko wygrać, ale istnieją sprawdzone domowe sposoby, który pozwolą uporać się z tym problemem.

Kurz bywa złośliwy i wytarty szybko pojawia się z powrotem. Sprzątanie kurzu wydaje się syzyfową pracą? Efekt czystości możemy przedłużyć, stosując kilka sprawdzonych trików. Sprawdź, jak uporać się z kurzem w mieszkaniu.

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Jak ograniczyć kurz w mieszkaniu? Kolejność sprzątania ma znaczenie

Osadzanie się kurzu na meblach to normalne zjawisko, jednak można je zmniejszyć, wykonując czynności w odpowiedniej kolejności. Najważniejsze jest, aby zacząć od najniższych partii, czyli np. odkurzyć podłogi, a dopiero potem wziąć się za ścieranie kurzy z szafek. Na końcu wracamy do podłóg i kiedy kurz z mebli zostanie wytarty, myjemy je. Zmniejszymy wówczas ryzyko szybkiego osadzania się go na wyższych partiach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

fryzjer/fryzury Odmładzające fryzury dla 60-latek. Zakrywają zmarszczki i odejmują lat

Jak się pozbyć kurzu? Wypróbuj ten trik

Nie każdy o tym wie, ale płyn do płukania tkanin może okazać się pomocny w walce z kurzem. Posiada on właściwości antystatyczne, więc cząsteczki zawarte w kurzu będą osadzać się znacznie wolniej. Wystarczy wymieszać płyn do płukania z wodą w proporcji 1:1 i przelać do butelki z atomizerem. Pryskamy mieszanką miejsca, z których chcemy pozbyć się kurzu. Pamiętajmy jednak, aby płyn z wodą stosować już na wcześniej oczyszczone powierzchnie. Jeśli nie posiadasz w domu płynu do płukania, wypróbuj inne domowe metody.

  • Lakier do włosów. Podobnie jak płyn do tkanin również wykazuje działanie antystatyczne. Wystarczy spryskać powierzchnię, a kurz nie będzie osadzać się tak szybko.
  • Gliceryna kosmetyczna. Gliceryna nabłyszczy meble, a na błyszczącej powierzchni kurz osadza się znacznie wolniej. Wymieszaj wodę z gliceryną i przetrzyj meble.
Więcej o: