Jak sadzić bób? Już trzy nasiona wystarczą, aby uzyskać obfite plony

Jak sadzić bób? To jedno ze smaczniejszych warzyw i jest chętne uprawiane w naszych ogrodach. Bogate we właściwości odżywcze i łatwe w uprawie. Podpowiadamy, jak sadzić bób, aby wyhodować dorodne i zdrowe warzywa.

Jak sadzić bób? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących ogrodników. Można go uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w doniczce na balkonie, jednak należy pamiętać, że jeśli chcemy hodować bób w mieszkaniu, doniczki powinny mieć odpowiednią głębokość. Sprawdź, jak sadzić bób i jak go pielęgnować, aby zebrać obfite plony. 

Zobacz wideo Jak mrozić i przechowywać owoce i warzywa?

Czy bób jest zdrowy? To źródło cennych witamin i składników odżywczych

Bób to krewny fasoli. Pochodzi z rodziny motylkowatych i jest rośliną uprawianą na całym świecie. Wywodzi się z Azji Mniejszej lub Afryki Południowej, lecz dobrze odnajduje się w polskich warunkach. Jest świetnym źródłem fosforu, żelaza, wapnia i kwasu foliowego (100 g surowego bobu pokrywa 106% dziennego zapotrzebowania na ten składnik). Zawiera witaminy z grupy B, A i C oraz błonnik. Jest niskokaloryczny (88 kcal na 100 g), więc idealnie nadaje się dla osób, chcących zrzucić dodatkowe kilogramy. Pomaga w leczeniu anemii i poprawia pracę układu krążenia. Jak sadzić bób? Podpowiadamy, jak wyhodować zdrowe warzywo i zebrać obfite plony.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak sadzić bób? Nie przegap terminu, a latem zbierzesz obfite plony

Jak sadzić bób? Otóż warzywo to jest odporne na mrozy do nawet -5 stopni Celsjusza. Lubi stanowiska słoneczne, ale nie najgorzej radzi sobie w miejscach półcienistych. Wymaga gleby o wysokiej wilgotności, ciężkiej i gliniastej. Bób sadzimy do gruntu pod koniec marca lub na początku kwietnia z nasion wysiewanych w rzędach oddalonych o co najmniej 40-50 centymetrów. Jak sadzić bób? Po 2-3 nasiona umieszczamy na głębokości około 5 do 6 cm. Bób wymaga regularnego odchwaszczania ziemi oraz podlewania. Pamiętajmy, aby po każdym podlaniu lekko spulchnić glebę, aby uniknąć jej zasklepienia, gdyż bób rośnie znacznie słabiej na zbitej ziemi. Pierwsze zbiory bobu przypadają na przełom lipca i sierpnia.

Więcej o: