Jak myć okna? Dodaj do wody produkt z kuchennej szafki i zapomnij o smugach. "Wypróbuję ten sposób"

Jak myć okna bez smug? Wielu z nas marzy o nieskazitelnie czystych szybach. Okazuje się, że nie trzeba inwestować w drogie preparaty, bo potrzebny płyn masz już w kuchni. Sprawdź, co należy zrobić, by na długo nie martwić się brudnymi oknami.

Podczas mycia okien produktami ze sklepu często okazuje się, że po wszystkim na powierzchni pozostają nieestetyczne dla oka smugi. Okazuje się, że można się ich pozbyć prostym, domowym sposobem. Ta mieszanka kosztuje grosze, a zapewni szybom nieskazitelny blask — idealny pod zbliżające się święta wielkanocne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak myć okna bez smug? Wlej do wody i wyczyść, a zalśnią czystością

Tiktokerka Karen publikująca treści pod nazwą @realkarencontent w jednym z nagrań pokazała metodę, którą wykorzystuje do mycia szyb. Okazuje się, że kobieta porzuciła płyn do mycia ze sklepu i papierowe ściereczki na rzecz octu z kuchni, ściągaczki do wody i... starej gazety. Oto jak przygotować czyszczący płyn.

Konfesjonał Planujesz spowiedź? Za niektóre grzechy nie będzie rozgrzeszenia

  1. Połącz 2/3 szklanki wody z 1/3 szklanki octu. Jeśli nie możesz znieść zapachu octu, dodaj kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.
  2. Przelej płyn do buteleczki z atomizerem i spryskaj szyby.
  3. Ściągnij nadmiar płynu ściągaczką do wody, a elementy, na których osiadły resztki cieczy przetrzyj gazetą.

Pod nagraniem tiktokerki pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy pochwalili trik, podczas gdy inni podzielili się własnymi sprawdzonymi metodami czyszczenia okien.

Stara szkoła z tą gazetą i tak samo działa pończocha.
Dorastałem mieszkając z dziadkami, babcia zawsze kazała nam czyścić szyby i lustra gazetą.
Niesamowite. Jeśli kiedykolwiek zdecyduję się umyć okna, wypróbuję ten sposób.

sadzenie malin Kiedy sadzić maliny? Lepiej się pospiesz! Najlepszy okres już mija

Co dodać do wody do mycia okien? Wypróbuj trik z gliceryną

Nieestetyczne smugi można też usunąć wykorzystując glicerynę. Wystarczy połączyć pół łyżeczki produktu z 1 l wody, umyć okna powstałym roztworem, a na koniec wytrzeć je do sucha. Gliceryna stworzy niewidzialną barierę, która zapobiegnie osiadaniu kurzu i zabrudzeń. Jeśli nie masz jej w domu, możesz z powodzeniem zastąpić produkt płynem do płukania tkanin.

Więcej o: