Porównywali ją do "Godzilli". Teraz ma szansę zostać Miss Anglii. "Chcę inspirować innych"

24-letnia Kathryn Turner w dzieciństwie była wyśmiewana ze względu na wzrost. Kobieta mierzy około 188 cm. Mimo złośliwych komentarzy i porównań do "Godzilli" nie poddała się i aktualnie bierze udział w wyborach Miss Anglii.

Kathryn Turner ma 24 lata i około 188 cm wzrostu. Kobieta przez lata miała problem, by zaakceptować siebie. Wszystko ze względu na zaczepki rówieśników, którzy w dzieciństwie i wieku nastoletnim dokuczali jej dlatego, że jest wysoka. Dziś kobieta bierze udział w wyborach Miss. Jeśli wygra, zostanie najwyższą Miss Anglii w historii.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Miss tegorocznego mundialu? Ivana Knoll przez swój strój musiała już raz opuścić stadion

Kathryn od dziecka była wysoka. Zaakceptowała swój wzrost, dopiero gdy dorosła

Kathryn Turner na co dzień pracuje jako doradca w firmie oferującej mieszkania dla studentów. Pochodzi z Aigburth w Liverpoolu. Gdy miała 7 lat, już wtedy była wyższa od przyjaciół. To sprawiało, że potrzebowała dużych ubrań. Jak podaje "Daily Star", w liceum nazywano ją "Godzillą" i "dziwakiem". Kiedy miała 18 lat udała się do klubu, w którym grupka dziewcząt miała nazwać ją "mężczyzną". 

 

Kathryn bierze udział w wyborach Miss Anglii. "Chcę inspirować innych, by akceptowali siebie"

Trudne lata nie pokonały Kathryn, która z odwagą postanowiła na modeling. Jednym z etapów kariery jest udział w konkursie Miss Anglii. Celem kobiety jest uświadomienie innym, że powinni akceptować siebie takimi, jacy są. - Jako dziecko nie wiedziałam, że jestem inna, dopóki ktoś nie nazwał mnie dziwakiem, bo byłam tego samego wzrostu co uczennica klasy 6 w klasie 2. - powiedziała. - Nosiłam ubrania dla 14-latków, gdy miałam 7 lat. Znęcanie się było najgorsze w szkole średniej, gdzie nazywano mnie "Godzillą" i "dziwakiem". Zawsze czułam na sobie wzrok innych. Kilka razy doznałam również przemocy fizycznej w klubie z przyjaciółmi, a moja pewność siebie została zniszczona.

Choć incydenty i negatywne komentarze, z którymi spotykała się Kathryn początkowo zmniejszyły jej pewność siebie, nie zamierzała się poddać. Z czasem zrozumiała, że to, co myślą inni nie ma większego znaczenia. Wyciągnęła z tego lekcję, jak stać się silniejszą. Stwierdziła, że wysoki wzrost może być jej atutem i jest piękna tak samo, jak inne kobiety. - Ludzie mówili, że powinnam była zostać modelką ze względu na mój wzrost, ale nigdy nie wierzyłam, że jestem wystarczająco dobra z powodu zastraszania i braku wiary w siebie — powiedziała. - Teraz chcę inspirować innych, by akceptowali siebie i sięgali po marzenia.

Obecnie Kathryn Turner zajmuje trzecie miejsce w internetowych eliminacjach Miss Anglii. Znalazła się w półfinale po tym, gdy zagłosowało na nią ponad 5 tys. osób. Jeśli znajdzie się w pierwszej dwójce, automatycznie otrzyma przepustkę do finału Miss Anglii 2023 r., który odbędzie się w tym roku.

Więcej o: