Sprytny trik na czyste pranie. Zapomnij o kłaczkach! Potrzebujesz tylko 1 rzeczy

Trik z nawilżaną chusteczką, choć brzmi niebanalnie, z pewnością pokochają entuzjaści ciemnych ubrań oraz właściciele włochatych pupili. Jest niezwykle prosty i skuteczny, a przy tym pomaga rozwiązać uciążliwy problem. Włóż ją do pralki, a z pewnością nie pożałujesz. Jak zadziała?

Proste, domowe sposoby cieszą się coraz większą popularnością ze względu na dużą skuteczność oraz niewielką cenę. Choć niektóre brzmią oryginalnie, efekty, jakie przynoszą bywają zachwycające. Nie inaczej jest z użyciem chusteczki nawilżanej w praniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Sprytny trik na czyste pranie. Dodaj do niego chusteczki nawilżanej i zapomnij o kłaczkach

Trik z użyciem chusteczki nawilżanej jest niezwykle prosty i efektowny, a przy tym ułatwia życie. Jeśli nawet po praniu na ubraniach wciąż widzisz drobne paprochy, zabrudzenia czy sierść pupila, z pewnością go pokochasz. Zanim nastawisz program, wrzuć do bębna od jednej do trzech chusteczek nawilżanych, a po skończonym praniu tkaniny będą czyste jak nigdy dotąd. Ten prosty sposób sprawi, że zapomnisz o wszechobecnych kłaczkach. Warto z niego skorzystać zwłaszcza teraz, gdy wraz z nadejściem wiosny zwierzęta zaczynają linieć. 

Jak stosować chusteczki nawilżane w praniu? Pamiętaj o tych zasadach

Dzięki swojej strukturze chusteczka nawilżana działa jak rzep na drobne paprochy oraz sierść. Oczywiście nie poradzi sobie z bardzo zanieczyszczoną odzieżą, jednak nawet w takim przypadku różnica będzie znaczna, a ubrania zdecydowanie czystsze. Pamiętaj jedynie, by do jednego prania dodać maksymalnie trzy chusteczki, których wcześniej nie używałaś, a zużyte wyrzucaj do kosza, absolutnie nie to toalety. Co więcej, wybieraj tylko te bezzapachowe lub antybakteryjne

W jaki sposób robić pranie, by ubrania były nieskazitelnie czyste? To proste

Najlepsze efekty zyskasz, gdy dodatkowo odpowiednio przygotujesz ubrania do prania. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim najpierw dokładnie je wytrzep i pilnuj, aby w pralce nie wylądowały zwinięte w kłębek, gdyż w ten sposób trudniej będzie pozbyć się z niej sierści. Nigdy nie przepełniaj urządzenia, a pranie odpowiednio segreguj. Dla lepszego efektu możesz dodać do niego także octu, który dodatkowo zadziała antystatycznie, antybakteryjnie, a przy tym odświeży kolor i rozprawi się z nieprzyjemnym zapachem.

Więcej o: