Te 5 cech charakteru łączy wszystkich milionerów. Sprawdź, czy je posiadasz!

Chcesz dowiedzieć się, czy posiadasz predyspozycje do zostania milionerem? Według najnowszych badań, posiadaczy fortun łączy pięć konkretnych cech charakteru.


Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Niemiecki Instytut Badań Ekonomicznych przeprowadził badania na 20 tysiącach Niemców. Tysiąc ankiet została wypełniona przez milionerów. Autorzy badania próbowali wyodrębnić kluczowe cechy osobowości, które odpowiadają za finansowy sukces. Udało się wyodrębnić pięć cech wspólnych dla milionerów. Sprawdź, czy je posiadasz.

Zobacz wideo Ile wokalistek miał zespół Ich Troje? Możecie sobie nie zdawać sprawy z tego, ile naprawdę ich było

Jesteś posiadaczem tych pięciu cech charakteru? Jeśli tak, masz predyspozycje do zostania milionerem

Milionerzy, jak rozumieją autorzy badania, to osoby, których wartość netto przekracza milion euro. Średnia zamożność milionerów to 4 mln euro. Naukowcy wyodrębnili pięć cech osobowości, która ich zdaniem jest wspólna dla wszystkich milionerów. Cechy te to ekstrawertyzm, sumienność, otwartość na doświadczenia oraz podejmowanie ryzyka. Co ciekawe, zdaniem badaczy ekstrawertyzm i stabilność emocjonalna była mniej widoczna w przypadku milionerów dziedziczących.

Im silniej ktoś utożsamia się z tymi cechami, tym statystycznie większe jest jego bogactwo.

Osobowość jest istotnym czynnikiem w gromadzeniu bogactwa.

- podsumował Johannes König, współautor badania.

MilionerMilioner Zdjęcie Ilustracyjne, Shutterstock

Milionerzy pracują ciężej, są bardziej sumienni i mniej emocjonalni

Przeciętny milioner pracuje około 46,9 godzin tygodniowo, podczas gdy ludzie znajdujący się w dolnej skali przychodów pracują około 36,4 godzin w tygodniu. Statystycznie milioner pracuje dłużej, jest sumienny i mniej emocjonalny. Jego niski neurotyzm przejawia się w mniejszej podatności na stres. Milionerów łączy ekstrawertyzm objawiający się wyższym poczuciem wartości oraz pewnością siebie. Bogacze nie mają również problemu z nawiązywaniem kontaktów.

MilionerMilioner Zdjęcie Ilustracyjne, Shutterstock

Jeśli nie boisz się podejmować ryzyka, posiadasz jedną z pięciu cech miliarderów

Praca w korporacji może wydawać się bardziej kusząca dla większości ludzi, ze względu na swoją stabilność i bezpieczeństwo. Jednak zawsze posiada ona jakiś sufit, którego nie da się przebić. Osoby osiągające największe sukcesy biznesowe, takie jak np. Steve Jobs, Elon Musk i Mark Zuckerberg zrezygnowały z klasycznych ścieżek kariery i podjęły ryzyko, zakładając własne biznesy.

Według statystyk milionerzy cieszą się ponadprzeciętną satysfakcją z życia. Dodatkowo żyją dłużej. Podsumowując, bogaci żyją dłużej i szczęśliwiej. Dbają również szczególnie o zdrowe odżywianie oraz uprawianie sportu.

Źródła: block-builders.net, wealthmanagement.com

Więcej o: